MacBook Pro ezikleri nasıl düzeltilir?

whoisfirat

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Herkese selam, 2. el MacBook Pro aldım ve satan adam nasıl başardı bilmiyorum (sanırım yere düşürmüş) laptopun köşesinde bir ezik var. Kasa plastik falan olsa umudumu kesebilirdim fakat alüminyum olduğu için belki bir şekilde düzeltirim kafasındayım. Acaba zımpara falan? Yandan darbe yediği için alüminyum böyle yukarı fırlamış oraya zımpara yapsam küçülmez mi veya bir fikriniz var mı? Çizikler neyse de bu çok canımı sıkıyor.

Dosya Ekleri

• 9307C060-210B-44A5-8311-5A3E0872CDC0.jpeg
    9307C060-210B-44A5-8311-5A3E0872CDC0.jpeg
    65,6 KB · Görüntüleme: 605
  • B4F6CB67-EB22-491C-9E0F-8E56967E8BFC.jpeg
    B4F6CB67-EB22-491C-9E0F-8E56967E8BFC.jpeg
    112,1 KB · Görüntüleme: 378
  • AB2318D0-7646-4FF2-9A84-F22F57CD60B3.jpeg
    AB2318D0-7646-4FF2-9A84-F22F57CD60B3.jpeg
    86,5 KB · Görüntüleme: 518
Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese selam, 2. el MacBook Pro aldım ve satan adam nasıl başardı bilmiyorum (sanırım yere düşürmüş) laptopun köşesinde bir ezik var. Kasa plastik falan olsa umudumu kesebilirdim fakat alüminyum olduğu için belki bir şekilde düzeltirim kafasındayım. Acaba zımpara falan? Yandan darbe yediği için alüminyum böyle yukarı fırlamış oraya zımpara yapsam küçülmez mi veya bir fikriniz var mı? Çizikler neyse de bu çok canımı sıkıyor.

Fiyatı çok ucuzdu sanırım. Nasıl güvenebildiniz böyle bir kullanıcıya?

Şase aliminyum ancak ağır zımpara vs kaldıracak yapıda değil. Zımparayı vurduğunuz gibi üst kaplaması kalkacak ve mat görünecektir. Çok sivrilik yoksa bence kılıf takıp kullanmaya devam edin. Macun zımpara işi çok sıkıntı.

https://www.hepsiburada.com/albante...MIv5jh2NHT8AIVArDtCh0QhAcCEAAYASAAEgJZxPD_BwE böyle ürünler var ama biraz tuzlu sanayideki kaportacılar vs. bunu bir makine ile uyguluyorlar linkedeki ile değil ve düzeliyor eskisi gibi oluyor.
Hocam kaporta dediğiniz malzeme çoğunlukla fiber, plastik veya sac malzeme. Macun, zımpara, çektirme vs ile şekil verilmesi muhtemel. Bu alüminyum daha rijit ve sert. Ayrıca yüzeyi aşırı bozuk ve kopmuş bölgeleri eskisi gibi yapamazsınız. Eminim heykeltraş olmuş ustalar vardır senelerdir meslek icra eden. Kaportacı bilgisayar kasasından ne anlar? Aynı şey değil :)

Zımpara yaptım biraz eskisinden güzel oldu açıkcası. Rengi gitti tabii mat oldu ama köşe olduğundan belli olmuyor çok.
Göçük düzeltme yapan kaportacılar yapabilir emin değilim.
Kaportacılara sorun macun falan yaparlar belki.
https://www.hepsiburada.com/albante...MIv5jh2NHT8AIVArDtCh0QhAcCEAAYASAAEgJZxPD_BwE böyle ürünler var ama biraz tuzlu sanayideki kaportacılar vs. bunu bir makine ile uyguluyorlar linkedeki ile değil ve düzeliyor eskisi gibi oluyor.
Hocam kaporta dediğiniz malzeme çoğunlukla fiber, plastik veya sac malzeme. Macun, zımpara, çektirme vs ile şekil verilmesi muhtemel. Bu alüminyum daha rijit ve sert. Ayrıca yüzeyi aşırı bozuk ve kopmuş bölgeleri eskisi gibi yapamazsınız. Eminim heykeltraş olmuş ustalar vardır senelerdir meslek icra eden. Kaportacı bilgisayar kasasından ne anlar? Aynı şey değil :)
Valla kaportacı ne alaka anlamadım, kaportacı araba tamir etmiyor mu? 😂 Ama yine de Türkiye'ye gidince sorucam 😁
Fiyatı çok ucuzdu sanırım. Nasıl güvenebildiniz böyle bir kullanıcıya?
Umarım bu darbeden kaynaklı bir sıkıntısı yoktur cihazın.
Valla bilgisayar mağazasında çalışan bi kişiydi. Kontrol ettim sıkıntısı yoktu aldım ben de.. 😂😂

Dosya Ekleri

• 4B73A41F-DC2C-4B09-BC97-9BB6CE881B98.jpeg
    4B73A41F-DC2C-4B09-BC97-9BB6CE881B98.jpeg
    58,7 KB · Görüntüleme: 486
  • DFF7A924-077C-44CD-B047-109FD9230CBC.jpeg
    DFF7A924-077C-44CD-B047-109FD9230CBC.jpeg
    71,1 KB · Görüntüleme: 560
Son düzenleme:
Zımpara yaptım biraz eskisinden güzel oldu açıkcası. Rengi gitti tabii mat oldu ama köşe olduğundan belli olmuyor çok.

Valla kaportacı ne alaka anlamadım, kaportacı araba tamir etmiyor mu? 😂 Ama yine de Türkiye'ye gidince sorucam 😁

Valla bilgisayar mağazasında çalışan bi kişiydi. Kontrol ettim sıkıntısı yoktu aldım ben de.. 😂😂
Merhaba, tam olarak nasıl bir işlem uyguladınız detaylı olarak bahseder misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı