M1 MacBook Pro nasıl?

xelim

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Normalde çok fazla oyun oynayan birisiyim. Ancak işlerime çok engel olduğundan oyunları bırakma kararı aldım ve işlerime ağırlık vermek istiyorum. Bu yüzden Windows sistemden uzaklaşmam gerekiyor. Halihazırda elimde 2070'li bir sistem vardı ancak ekran kartını sattım, diğer parçalarını da satacağım. Şu anda ekran kartından gelen paranın üzerine ekleyip bir MacBook almak istiyorum.

Öncelikle kullanım şeklim sadece kodlama ve çok nadir şekilde Photoshop, Illustrator kullanmak olacak. Haricinde hiçbir şekilde video düzenlemesi, oyun gibi işlemler yapmayacağım. Yapacağım en ağır iş kurumsal kimlik çalışması olacak.

Aklımdaki model 8 GB RAM 256SSD M1 MacBook Pro modeli. İnternette biraz araştırdığımda işimi çok rahatlıkla göreceğini söyleyen de var, internette dolaşmaktan başka bir işe yaramaz diyenler de var. Kafam gerçekten çok karıştı. Kesinlikle Pro modelinde 16 GB RAM'e çıkamıyorum. Depolama benim için sorun değil. Aynı zamanda 16 M1 Air modeli de aynı fiyatta ancak benim gönlüm Pro'dan yana.

Sorum şu 8 GB M1 Pro işimi görür mü?
Ayrıca diğer seçeneklerde 16 M1 Air ve 8 GB 2020 i5 Pro da var. Ancak dediğim gibi Air'den ise 8 beni götürecek bir laptop ise Pro tercih ederim ben.

Ortalama 1-2 yıl kadar beni idare etse yeter.

Sizce ne yapmalıyım?

Hocam aynı şekilde bende rx 570 i satıp direkt macbook pro almayı düşünüyorum touchbar'lı modelden arkadaşlarımla görüştüm inanın çocuklar 2013 modeller ile 2k-4k video editliyorlar ömürlük gibi bir şey hiç düşünmeden alın 1-2 yıl değil 12 yıl geçse hala kullanılır hele yeni mimari çok daha güzel fan sesi yok denecek kadar az umarım geçersin.

Merhabalar,

Normalde çok fazla oyun oynayan birisiyim. Ancak işlerime çok engel olduğundan oyunları bırakma kararı aldım ve işlerime ağırlık vermek istiyorum. Bu yüzden Windows sistemden uzaklaşmam gerekiyor. Halihazırda elimde 2070'li bir sistem vardı ancak ekran kartını sattım, diğer parçalarını da satacağım. Şu anda ekran kartından gelen paranın üzerine ekleyip bir MacBook almak istiyorum.

Öncelikle kullanım şeklim sadece kodlama ve çok nadir şekilde Photoshop, Illustrator kullanmak olacak. Haricinde hiçbir şekilde video düzenlemesi, oyun gibi işlemler yapmayacağım. Yapacağım en ağır iş kurumsal kimlik çalışması olacak.

Aklımdaki model 8 GB RAM 256SSD M1 MacBook Pro modeli. İnternette biraz araştırdığımda işimi çok rahatlıkla göreceğini söyleyen de var, internette dolaşmaktan başka bir işe yaramaz diyenler de var. Kafam gerçekten çok karıştı. Kesinlikle Pro modelinde 16 GB RAM'e çıkamıyorum. Depolama benim için sorun değil. Aynı zamanda 16 M1 Air modeli de aynı fiyatta ancak benim gönlüm Pro'dan yana.

Sorum şu 8 GB M1 Pro işimi görür mü?
Ayrıca diğer seçeneklerde 16 M1 Air ve 8 GB 2020 i5 Pro da var. Ancak dediğim gibi Air'den ise 8 beni götürecek bir laptop ise Pro tercih ederim ben.

Ortalama 1-2 yıl kadar beni idare etse yeter.

Sizce ne yapmalıyım?
AİR modellerde maalesef FAN yok laptopu fazla ısıtmamız gerek. O yüzden AİR öneremeyeceğim. Pro modeller de 8 GB iş görür :) Ama 16 GB daha iyi olur.

Konu fan değil genel olarak tasarıma önem veren birisiyim. Touchbar fazla cezbediyor beni. Hiç MacBook kullanmadım ancak Pro modeli hep en iyisiymiş gibi hissediyorum. Bu yüzden airdense Pro'yu tercih ederim. Eğer ki sadece kodlama ve basit seviye grafik tasarım için 8 GB yeterliyse ben kesinlikle Air yerine Pro isterim.

Bütçem olsa keşke 16 Pro alabilsem ancak maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı