MacBook Pro için Type-C Hub önerisi

Hocam biraz önce 30-45 dakika kadar HDMI ve ayrı adaptörlerde kablosuz klavye ve fare bağlı kullanarak ısınmayı test ettim. Üstüne bir de HDMI ve fare bağlıyken harici HDD'ye toplamda yaklaşık 10 GB tutan birkaç dosya aktarımı da yaptım. Sonuç: evet ısınıyor ama normal derecede. Herhangi bir telefonda oyun oynarsanız telefon daha fazla ısınır :) Yani ısınmaya yönelik bir problem yok.

DZ0G'nin ısınması tamamen gelen ürüne bağlı bir sorun da olabilir, modelin kronik bir sorunu da olabilir; hatta insanlar buz gibi kullanmak istedikleri için ufak bir ısınmayı şikayet ediyor da olabilirler. Tavsiyem, eğer ethernet önemliyse, DZ0G'yi alıp denemeniz. Eğer ısınma sorunu size problem olursa iade edip BZ0G + ethernet adaptörü alırsınız. USB-C - Ethernet adaptörleri de var ama normallerinden biraz daha pahalılar.

Kablosuz fareyi de macOS güncellemesi yaptıktan sonra denememiştim. Siz söyleyince denedim. İlk başta fare normal çalışırken klavyeye bastığımda inanılmaz geç algılıyordu, hatta bazı tuşları bu gecikmeden dolayı algılamıyordu. Klavyenin adaptörünü çıkarıp takınca normale döndü. Ara sıra farede takılmalar oluyor, o da bilgisayara yaklaşınca çözülüyor. Çok uzakta değildim, normalde o uzaklıktan problem çıkarmaması gerekiyor ama muhtemelen adaptörüne yeterli güç gitmediği için kullanım menzili düşüyor. Eğer sürekli harici klavye ve fare kullanıyorsanız ve adaptörlerini tek hub üzerinden bilgisayara bağlayacaksanız, en azından birisi için kesinlikle bluetooth'lu bir model gerekiyor.
Denediğin için çok teşekkür ederim.

DZ0G’un amazon yorumlarına baktım da tüm portların aynı anda kullanılamadığını söylüyorlar.

Kullandığım bütün ekipmanlarım kablolu bu yüzden BZ0G’a daha yakın bakıyorum.

Ek olarak aklımda aşağıdaki linkteki ürün de var ama koskoca internette bir yorum bulabildim o da amazonda.Bu yüzden çekinmiyor değilim.Bu markanın nasıl olduğunu bilen var mı acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı