MacBook Pro M1 16 GB RAM 256 GB SSD alınır mı?

velidhamamcioglu

Hectopat
Herkese merhaba, uzun süredir bir MacBook satın almayı planlıyordum ve Vatan Computer'ın linkteki ürününü gördüm. Fiyatın oldukça makul olduğunu düşünüyorum sizce alınır mı?
Bir de bu ürün 2020 model mi yoksa 2021 mi? Teşekkürler.
Ürün linki

2020 ve 2021 model arasında bir fark var mı peki? M2 işlemciler çıkmışken 2020 model M1 için geç olmaz mı?
Ne için kullanacaksınız? Şu an aradaki farkı anlamanız imkansız fakat bundan 10 yıl sonra M2 M1’e göre epey fark yaratır. Almışken iyisini almak tabiki iyi ama yeni MacBook’ların fiyatları dehşet vaziyette. Bunun işinizi her türlü göreceğini düşünüyorum. Hala alabileceğiniz en güçlü laptoplardan biri.

Ne için kullanacaksınız? Şu an aradaki farkı anlamanız imkansız fakat bundan 10 yıl sonra M.2 M1'e göre eşey fark yaratır. Almışken iyisini almak tabii ki iyi ama yeni MacBook'ların fiyatları dehşet vaziyette. Bunun işinizi her türlü göreceğini düşünüyorum. Hala alabileceğiniz en güçlü laptoplardan biri.

Yazılım için kullanacağım, benim için önemli olan işimi en azından 6-7 sene sıkıntısız şekilde görmesi. Araştırırken 2020 modelin 2021 modellere göre çok daha fazla ısındığını okudum, bu konu hakkında bir bilginiz var mı?

Yazılım için kullanacağım, benim için önemli olan işimi en azından 6-7 sene sıkıntısız şekilde görmesi. Araştırırken 2020 modelin 2021 modellere göre çok daha fazla ısındığını okudum, bu konu hakkında bir bilginiz var mı?
Bende hiç ısınma yok, LoL oynuyorum onda bile ısınmıyor. Isındığı durumda da fanlarını çalıştırıyor. Ağır iş yapmadığınız sürece dönmez fanlar. Ama örneğin Premier’den render alırken kendisi otomatik olarak açıyor fanları ısınmasa bile. Yani bir kaygınız olmasın. Şimdiye kadar ısınmasından şikayetçi olan kimseyi de görmedim. Belki Air modelinin yorumlarına bakmışsınızdır. Onda fan olmadığından ısınması normal.

Bende hiç ısınma yok, LoL oynuyorum onda bile ısınmıyor. Isındığı durumda da fanlarını çalıştırıyor. Ağır iş yapmadığınız sürece dönmez fanlar. Ama örneğin Premier'den render alırken kendisi otomatik olarak açıyor fanları ısınmasa bile. Yani bir kaygınız olmasın. Şimdiye kadar ısınmasından şikayetçi olan kimseyi de görmedim. Belki Air modelinin yorumlarına bakmışsınızdır. Onda fan olmadığından ısınması normal.

Tamamdır ürünü satın alacağım, çok teşekkür ederim değerli tecrübelerinizi paylaştığınız için.

Geri
Yukarı