MacBook Pro M1(2020) vs MacBook Pro M.2(2022)

Barkın Ay

Decapat
Arkadaşlar selam Üniversite için Apple'ın eğitim sitesinden MacBook Pro M.2 2022 almayı düşünüyorum 25.999, 00 TL'ye ama D&R de MacBook Pro M1 2020 modelini 23.799, 00 TL buldum daha sonra aralarında ne tür farklar vardır ve önerileriniz nelerdir? Şimdiden herkese teşekkürler :) (görenler en kısa zamanda fikirlerini belirtirse sevinirim bugün yarın alacağım)

Yeni kasanın ekranı daha büyük ve tip olarak daha güzel duruyor. Bizim ofiste ikisindende var ben olsam yeni modelini alırdım. İşlemcisi daha hızlı hem. Bilgisayar okuyacaksan 16 GB RAM'li model almalısın. Hafıza iCloud ya da harici diskle çözülür ama RAM sonradan arttırılamıyor.

Buradan al burası resmi satıcı daha ucuz:

Siteyi gezerseniz özel konfigürasyonlu da alabilirsiniz ama teslim süresine dikkat ederek alın.

Bir de sakın siyah almayın. Olurda çizilirse çok belli ediyor.

Son düzenleme:
Yeni kasanın ekranı daha büyük ve tip olarak daha güzel duruyor. Bizim ofiste ikisindende var ben olsam yeni modelini alırdım. İşlemcisi daha hızlı hem. Bilgisayar okuyacaksan 16 GB RAM'li model almalısın. Hafıza ICloud'ya da harici diskle çözülür ama RAM sonradan arttırılamıyor.

Buradan al burası resmi satıcı daha ucuz:

Siteyi gezerseniz özel konfigürasyonlu da alabilirsiniz ama teslim süresine dikkat ederek alın.

Bir de sakın siyah almayın. Olurda çizilirse çok belli ediyor.

Her şey için teşekkürler renk olarak aklımda zaten gümüş rengi var Apple'ın kendi sitesinde pazartesiye teslim olarak gözüküyor resmi siteden alabilirim gibi duruyor şimdilik tekrardan teşekkürler

PT de çoğu modeli hemen teslim ediyor. Bence daha yüksek konfigürasyonlu alın aynı fiyata.

PT den çevreme 8-9 tane almışızdır eğer güvenilirlik endişeniz varsa.

Alan arkadaşa fansız olması sorun çıkarmayacak kadar bir yükte kullanacaksa ben M2 airi proya tercih ederim hem ekran büyük daha güzel hem tasarım çok hoş hem magsafe falan ekstrası var proda şu an 14 inç m1 pro süper duruyor ancak fiyat üzücü işte

Alan arkadaşa fansız olması sorun çıkarmayacak kadar bir yükte kullanacaksa ben M2 Air'i Pro'ya tercih ederim hem ekran büyük daha güzel hem tasarım çok hoş hem MagSafe falan ekstrası var Pro'da şu an 14 inç M1 Pro süper duruyor ancak fiyat üzücü işte

Tasarım olarakdan Pro'nun kavisli eski tasarımı benim aira göre daha hoşuma gidiyor açıkçası gene de teşekkürler

Yanında hiç hediye verildi mi hocam. Hediye verildiğine dair bazı yorumlar okudum Google üzerinde.

Hediye kampanyası yazın sınırlı süreli öğrencilere verilen bir şey üniversite öğrenci belgenle Apple'ın eğitim destek sitesinden aldığında 2. nesil AirPods bedava zaten eğitim destek sitesinde MacBook'lar 2 bin TL daha ucuz ortalama olarakdan bende oradan aldım şimdi M.2'li 2022 modelini

Hediye kampanyası yazın sınırlı süreli öğrencilere verilen bir şey üniversite öğrenci belgenle Apple'ın eğitim destek sitesinden aldığında 2. nesil AirPods bedava zaten eğitim destek sitesinde MacBook'lar 2 bin TL daha ucuz ortalama olarakdan bende oradan aldım şimdi M.2'li 2022 modelini.

Anladım hocam. Hayırlı olsun güle güle kullanın. Ben de yakın zamanda M1 Pro 14 inch 1TB modeli almayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı