Macbook'a su döküldü

Ben de ondan korkuyorum. Garantisi Türkiye'de geçerli mi onu bilmiyorum, Ankara'da hangi servisler temiz bakar onu da bilmiyorum. Tüm bunlara gerek var mı onu da hiç bilmiyorum.

- Sıvı teması olan bu tür ürünlerde hiçbir zaman ürünü ters çevirip, içinde ki sıvıyı bileşenlere yaymayın.
- Sıvı temasında cihazınızı bu şekilde “ / “ tutarak mümkün oldukça ince bir hat üzerinden, eğim vererek sıvının akmasını sağlayın.
- Sıvı olan hiçbir şeyi elektronik eşyalarınızla yan yana tutmayın.
- Batarya soketinizde oksitlenme olmadığından ve Power girişinde de herhangi bir sıvı tanesi olmamasına dikkat edin.

Bayağı geç oldu kabul ediyorum ama bunlara dikkat etmek zorunda gibisiniz. Cihaz içi açılıp mecbur selülozik tiner ya da alkol ile temizlenecek parça parça. Batarya dahili ise şişme yapabilir bölge bölge cihaz uçabilir.

- Sıvı teması olan bu tür ürünlerde hiçbir zaman ürünü ters çevirip, içinde ki sıvıyı bileşenlere yaymayın.
- Sıvı temasında cihazınızı bu şekilde “ / “ tutarak mümkün oldukça ince bir hat üzerinden, eğim vererek sıvının akmasını sağlayın.
- Sıvı olan hiçbir şeyi elektronik eşyalarınızla yan yana tutmayın.
- Batarya soketinizde oksitlenme olmadığından ve Power girişinde de herhangi bir sıvı tanesi olmamasına dikkat edin.

Bayağı geç oldu kabul ediyorum ama bunlara dikkat etmek zorunda gibisiniz. Cihaz içi açılıp mecbur selülozik tiner ya da alkol ile temizlenecek parça parça. Batarya dahili ise şişme yapabilir bölge bölge cihaz uçabilir.

Hocam şimdi ben oluk oluk su döküldüğünü düşünmüyorum az bir miktar döküldü ve onun yüzde 50'si falan metal aksamındaydı klavyenin üstünde de vardı ama yukarı taraflarda değil. Yani speakerın olduğu, anakartın olduğu yukarı taraflarda değildi. Sizin dediğini gibi eğik bir hale getirdim ters çevirmektense. Batarya soketine vs su hiç ulaşmadı. Varsa bilgisayarın alt kısmında olacağını dusunuyorum ters çevirdiğimden üste, anakart tarafına gitmediğini umuyorum. Bilgisayar açmakla ilgili hiç tecrübem yok. Videolar varsa elinizde veya açarsınız kolay diyorsanız yönlendirmeleriniz varsa deneyebilirim ama hiç tecrübem yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı