macOS High Sierra 10.13 Kurulum Hatası

Safe mode kapalı, Inject Intel seçili ve Fake.SMC dışındakileri silince sorun çözüldü. Fakat "the disk cannot be used to startup your computer" hatası aldım. Disk Paragon Partition kullanılarak Apple HFS şeklinde biçimlendirildi. Fakat sanırım EFI partition kısmı olmadığı için bu hatayı alıyorum doğru mu?
Windows'un kurulu olduğu disk'te HFS yeri açtığım zaman kurulum esnasında o görünmüyor. Bende D sürücüsüne açtım fakat EFI bölümü olmadığı için sanırım kurulmuyor. Nette biraz araştırdım fakat kuramadım EFI kısmını. CMD'de "list vol" yazdığım zaman benim ayırdığım yer çıkmıyor ama diğer alanlar çıkıyor.
[Çözüm] Bu Disk Bilgisayarı Başlatmak İçin Kullanılamaz Buradakileri uyguluyorum.
Uygulayamadım çünkü clean komutunu yazmak istemiyorum, D sürücümde yedeklenmemiş veriler mevcut. Bunun yerine şu videoyu buldum:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Fakat "list vol" yazdığımda dediğim gibi benim ayırdığım partition görünmüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin paylaştığınız yöntem ile kurdum EFI bölümünü. Sierra kurulumu yaklaşık 40 dk sürdü. Daha sonrasında sistem restart attı, Clover'dan boot seçeneğini seçtim fakat bu sefer de "Could not be installed on your computer" hatası aldım.

Elimde deniyebileceğim başka 8GB üzeri kapasiteli USB bellek yok maalesef. Acaba D sürücüsüne kurmaya çalıştığım için mi oluyor? C sürücüsünü hiç bir şekilde görmüyor kurulum ekranında. İki sürücüye de HFS bölümü açmıştım oysa ki Paragon programı ile.

USB belleğim 2.0 zaten ama laptop ta 2.0 portum yok maalesef.
Peki SSD diskime, yani C sürücüme kurmak istesem ne yapmam gerekiyor? Kurulum yerinde SSD diskim görünmüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı