macOS High Sierra 10.13 Kurulum Hatası

SSD diskimin kurulum esnasında görülmemesiyle ilgili biraz araştırma yaptım. SATA-100-series-unsupported.kext ile alakalı demiş bazıları. Sadece FakeSMC ve Sata-1oo kext'leriyle birlikte denedim fakat yine SSD'den ayırdığım HFS bölümü karşıma çıkmadı. BIOS'ta AHCI seçili. Yardım edebilir misiniz bu konuda peki? Çünkü USB 2.0 portu laptop'ta yok maalesef.

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman da boots error hatası alıyorum. Zaten Windows'umu UEFI olarak kullanmak istiyorum. Yok mudur başka çaresi ? Recep abi ile konuştum, Paragon sıkıntı çıkarıyor yeni rehber çekmek lazım dedi.

Paragon sıkıntı çıkarmıyor. SSD'ye kurulum yapmayalım şimdilik. HDD'deki macOS için ayırdığın bölümü tekrardan biçimlendir. Sierra için hazırladığın USB içindeki / Efı / Clover / Kext/ Other içindeki FakeSMC hariç hepsini sil. Daha öncedeki adımları uygulayarak tekrar kurulum yapın. En son kurulumdan sonra Could Not Be İnstalled On Your Computer hatası almışsın. Dediklerimi uygularsan muhtemelen hata almazsın. BIOS ayarlarını rehbere göre ayarladığından emin ol.

Bütün işlemleri dediğiniz gibi en baştan yaptım fakat yine aynı hata maalesef.
23364902_10213283721024020_13257090_n.jpg

Attığınız imajı indirdim, USB'ye yazdırdım. FakeSMC dışındakileri sildim, config dosyamı değiştirdim. HDD'deki yeri tekrar formatladım Paragon ile. Bu sefer de fotoğrafta ki yerde takıldı.
2.jpg
1.jpg

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı