macOS Kurulumunda Fare ve Klavye Çalışmıyor

Tellioğlu

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Dün macOS kurmak için kolları sıvadım ve hatasız olarak Apple logosuna kadar geldim. Bu noktadan sonra ise mouse ve klavye çalışmıyordu. 3 farklı klavye denedim ve 1 tanesi çalıştı fakat mouse hala çalışmıyor. Dolayısıyla kurulumda ilerleyemiyorum. Clover ekranında herhangi bir problem de yok ikisi de çalışıyor.

Denediğim yöntemler:
  • MacOS Mojave 10.14.5 İmajı
  • -Intel configi ile birlikte, -f komutu, USBFix seçeneği, kurulum esnasında mouse klavye portlarını değiştirmek, USB3.0 portu kullanmak, kurulumu yeniden başlatmak
  • MacOS Catalina 10.15 İmajı
  • -Barındırdığı tüm configleri tek tek denemek, -f komutu, USBFix seçeneği, kurulum esnasında mouse klavye portlarını değiştirmek, USB3.0 portu kullanmak, kurulumu yeniden başlatmak

Sistem özelliklerim:
  • Gigabyte B85M HD-3 Rev 2.0 Anakart
  • MSI R9 280 Gaming 3G Ekran kartı
  • 8GB RAM
  • Core i5 4460
Denenen Klavyeler : Thermaltake Commander combo USB ( çalışmıyor ), Compaxe CK-200 PS2 ( çalışmıyor ), Frisby FK-050QP USB ( çalışıyor )
Denenen Fare : Thermaltake Commander combo

Son düzenleyen: Moderatör:
USB portları çalışmıyorsa RahabMan USBInjectAll kext i dene. Kurulum yaptığın USB içerisinde kext klasörü de other a ekle sorun klavyelerde yada farelerde değil zaten. BIOS ayarlarında USB mouse enable seçeneği yada USB keyboard varsa aktif et. Sistem kimliğini imac 13.1 yap. En önemlisi voodooPS2Controller.kext yerindemi yada en son sürüm mü kontrol et. Kolay gelsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
USB / Efı / Clover yedeğini masaüstüne al.
USB / Efı / Clover / Kext / Others içinden fake.smc hariç silip dene.
Deneyip sonucu yazağım teşekkürler.
USB / Efı / Clover yedeğini masaüstüne al.
USB / Efı / Clover / Kext / Others içinden fake.smc hariç silip dene.
Çözüm buymuş arkadaşlar. Teşekkürler.

Son düzenleme:
Deneyip sonucu yazağım teşekkürler.

Çözüm buymuş arkadaşlar. Teşekkürler.

Zaman bayağı geçse de belki dönerseniz. Benim aynı konumda aynı adı taşıyan herhangi bir dosyam yok. Ve de hala klavye ve farem çalışmıyor. Yardımcı olabileceğiniz başka bir yol var mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı