Clover macOS Sierra "ACPI Error" hatası

kedy69_85

Centipat
Makaleler
2
Daha fazla  
RAM
2GB
SSD veya HDD modeli
HDD
Ekran kartı
Mobile Intel(R) 4 Series Express Chipset Family
İşlemci
Intel Pentium T4300
Acer Extensa 5635Z bilgisayara macOS kuracağım ancak ACPI Error diye bir hata alıyorum.
Not: macOS kurulum ekranına ulaşamadım ve bilgisayarım için özel config.plist buldum

IMG_20221022_004605.jpg

IMG_20221022_004602.jpg

IMG_20221022_004558.jpg

CLOVER EFI isimli diskin içindeki EFI ve Kurulum Sonrası Dosyalar klasörlerini yedekleyip sil.
Ekte verdiğim dosyayı zipten çıkartın EFI isimli dosyayı kopyala _ ile başlayan dosyayı değil.
CLOVER EFI Kök dizinine kopyaladığın EFI isimli dosyayı yapıştır.
CLOVER EFI içindeki EFI klasörüne gir ve OC klasörüne gir.
Burada sistemine uygun olan dosyanın adını config.plist olarak değiştir ve kurulum deneyip sonucu paylaş.

Clover EFI isimli diskin içindeki EFI ve kurulum sonrası dosyalar klasörlerini yedekleyip sil.
Ekte verdiğim dosyayı ZIP'ten çıkartın EFI isimli dosyayı kopyala _ ile başlayan dosyayı değil.
Clover EFI kök dizinine kopyaladığın EFI isimli dosyayı yapıştır.
Clover EFI içindeki EFI klasörüne gir ve OC klasörüne gir.
Burada sistemine uygun olan dosyanın adını config.plist olarak değiştir ve kurulum deneyip sonucu paylaş.

Böyle bir sisteme OpenCore önermek, 👍

Hocam GMA ekran kartı var bu laptopta, randuman alamazsınız ekran kartınız tanınmaz ekrana görüntü bile gelmeyebilir. İlle de deneyeyim derseniz condig dosyanızı paylaşın, acpi/patched ve kexts/other içerisinde neler var resim paylaşın.

@tahaklkt Ekran kartını tanıtmasamda olur hocam ilk defa kuracağım macOS bende hata var önceki CLOVER EFI silip sonra yenisini kurdum kexts/other içine dosyaları atmayı unutmuşum şimdi attım.

Dosya Ekleri

• kexts.PNG
    kexts.PNG
    129,8 KB · Görüntüleme: 19

Geri
Yukarı