Çözüldü macOS Sierra RTL8139 Ethernet Kartı Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TsendFire

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 5 gün önce macOS Sierra 10.12.4 İmajı indirip kurduğum imajda ethernet kartımı bir türlü okutamadım.
  • Ethernet kartı : Realtek RTL8139/810x Fast Ethernet Adapter PCI
Girip çıkmadığım hiçbir yer kalmadı. Yardım edebilir misiniz ?
Ethernet kartı HP Support Asistant'ta Realtek 8101E/8168/8169 NDIS 6.40 64-bit Driver. Realtek 10.016.0323.2017 olarak görünüyor. AIDA64 Extreme'de Realtek RTL8139/810x Fast Ethernet Adapter PCI.

Sistem :
  • HP Pavilion G6 Notebook PC
  • Ekran Kartı : AMD Radeon HD 7500M/7600M Series
  • Ekran Kartı : Intel(R) HD Graphics 4000
  • Intel(R) Core(TM) i5-3210M CPU @ 2.50GHz, 2494 MHz
  • Samsung 850 EVO 512 Gb SSD
  • 4GB Ramaxel 1600MHz RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
İki seçenekte'de ethernet kartımı göremiyorum. Sistem raporunda ve ağ tercihlerinde bir hata oluştu yazısı alıyorum. Ayrıca imaj kurulumu yaptıktan sonra multibeast i açmadan klavye ve mouse çalışırken, multibeast yapıp yeniden başlattığımda ikiside çalışmıyor. Kext'leri tekrardan KCPM Utility Pro yardımıyla atmaya çalıştım, sistem genişletmesi kullanılamıyor hatası aldım tekrardan.

İşinize yarayan kextleri yükleyin. Ethernet kexti içinde.
hp 2209et sierra.zip

Hocam kext yüklerken sistem genişlemiyor diye hata veriyor. Kext'leri S/L/E elle atarke veya programla atarken durum aynı. Birde bu konuda tecrübesizim .İlk kez Mac OS kuruyorum. Verdiğiniz driverların hepsini bu bölüme mi atacağım ?

Hocam sistem genişlemesi düzgün çalışmadığı için yüklenemiyor diyor. Hiçbir kext i sistem klasörlerinin içine aktaramıyorum. Yeniden bootladım daha önce multibeast le ayarları yapınca klavye ve mouse gidiyor dediğim olayı denemek için fakat ilk boottan sonra bilgisayarı yeniden başlatıncada klavye ve mouse gidiyor. Bu sistem genişlememesiyle ilgili problemi çözdüğüm zaman kextler çalışmaya başlayacak bence.

Kext programını açtığında 2.seçeneği seçip Advanced'in yanındaki seçeneği seçip verdiğim kexlteri tek tek programın üst kısmına açıp yükleyin.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı