MacOS Ventura kurulum esnasında hata

Güncel EFI ile deniyorsun değil mi ?
Ayrıca tüm sistmini belirtir misin detaylıca ?

Sorun nedir ki? Aynı ekranda yazıda mı kalıyorsun?
Evet aynı ekranda kalıyorum
Güncel EFI ile deniyorsun değil mi ?
Ayrıca tüm sistmini belirtir misin detaylıca ?
İmajı indirdiğim linkteki efiyi kullanıyorum

HP ProBook 440 G5
Intel i5-8250U (8) @ 3.400GHz
Intel UHD Graphics 620

@SefaCbn
Biraz hile olacak, belirtilen BIOS ayarlarıyla şu hazır OC EFI'ı deneyebilir misiniz?

Bununla dener misin? BIOS ayarları yukarıdaki adresteki gibi olabilir.
Sıra sıra deniyorum sonucu bildireceğim

@SefaCbn
Biraz hile olacak, belirtilen BIOS ayarlarıyla şu hazır OC EFI'ı deneyebilir misiniz?

Bununla dener misin? BIOS ayarları yukarıdaki adresteki gibi olabilir.

Üstteki gibi denedim böyle bir ekran geldi asla alttakine geçemiyorum.

42F0A20A-CCD3-4ABD-B824-3ACD5947F85B.jpeg

Alttakinde ise klasik Windows boot veya macOS kur ekranı geldi macOS kura girince böyle dedi ve ilk ekrana attı.

image.jpg

Son düzenleme:
Sıra sıra deniyorum sonucu bildireceğim

Üstteki gibi denedim böyle bir ekran geldi asla alttakine geçemiyorum.

Eki Görüntüle 1795219

Alttakinde ise klasik Windows boot veya macOS kur ekranı geldi macOS kura girince böyle dedi ve ilk ekrana attı.

Eki Görüntüle 1795226
İkinci atılan EFI'ın çalışması lazım direkt sizin donanım için konfigüre edilmişti, birinci için bu Config dosyasını deneyin, tek yapacağı şey boot kısmında ne hata verdiğini öğrenmek (-v komutunu ekledim o kadar).

Benim verdiğim ile bu hatayı alman imkansız. BIOS ayarlarını yapmamışsın. Secure Boot kapat.

Secure Boot kapalı zaten ama benim şu anki BIOS bir tık garip yani tüm ayarları bulamadım tüm seçeneklere girmeme rağmen ama yine de 1 kez daha kurcalayacağım BIOS'u. Benim BIOS hakkıında hiç makale olmadığı için bazı ayarlar yok veya farklı adlarda oda hangi adlar olduğunu bilmiyorum. Bir kez daha alt - üst edeceğim biosu. Bios ss :
4126C092-4C00-495D-A232-F152142F636F.jpeg

İkinci atılan EFI'ın çalışması lazım direkt sizin donanım için konfigüre edilmişti, birinci için bu Config dosyasını deneyin, tek yapacağı şey boot kısmında ne hata verdiğini öğrenmek (-v komutunu ekledim o kadar).
Deniyorum çıkan hatayı atacağım

Burada olan ayarların tamamını yap.
Tüm biosu yaptım 1,2 kere kapattım açtım legacy açtım uefi ye geçtim falan bu hata geldi bu sefer de
image.jpg

Not : uefi de yine o apple destek hatasını veriyor şimdi diğer arkadaşın attığı hata gösteren configi yükleyip deneyeceğim

Hata gösteren configde macosa kadar geliyorum böyle bir ekranda geliyor entere basınca falan değişmiyor bir şey
BAD8A832-1483-45F0-906B-C179D44168BE.jpeg

Acaba Big Sur veya farklı bir şey kursak ya da. ISO imajını kursam (bu. RAW) düzelir mi?

Ya da .rawı tekrar mı indirsem çünkü indirirken 1 kere elektirik gitti eksik yerleri olabilir mi ? @yusufklncc

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı