macOS'e geçince oyunlarda FPS düşer mi?

Merhaba arkadaşlar, birkaç gündür aklımı kurcalayan bir soru var. macOS işletim sistemine geçmek. Yeni iPhone SE 2020 ve AirPods aldım. Yakın zamanda da Apple Watch almayı planlıyorum. Bu yüzden Apple ekosistemi yapmak için bilgisayarımı Windows 10'dan MacOS'a geçirmeyi planlıyorum. Ama aklıma takılan bir soru var. Soru ise macOS geçtikten sonra oyunlarda ciddi performans düşüşü. Bilgisayarımda çoğunlukla LoL, GTA V, Sims 4 oymuyorum. Ortalama FPS değerleri şöyle:

LoL: 160 FPS orta yüksek ayarlar.
GTA V: 55 FPS orta ayarlar.
Sims 4: 60 FPS yüksek ayarlar.
Çözünürlük: 1366X768.

Sizce macOS geçmek mantıklı bir seçim mi olur?

Evet, olur. macOS oyun için tasarlanmış bir işletim sistemi değil. Bu yüzden Dual-Boot ile bilgisayarınızı kullanmanızı tavsiye ederim.

Evet, olur. macOS oyun için tasarlanmış bir işletim sistemi değil. Bu yüzden Dual-Boot ile bilgisayarınızı kullanmanızı tavsiye ederim.
Dual Boot olarak nasıl kullanırım? Biraz hortlatıyorum ama birkaç gün giremedim bazı nedenlerden dolayı, kusuruma bakmayın.
Bence Dual Boot olarak yükle. Oyun oynayacağın zaman Windows'a geçersin. Normal kullanımda MacOS kullanırsın.
Nasıl kullanırım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dual Boot anlatımı bu konumda var fakat sadece disk bölüm kısımlarına bakmanız yeterli olacaktır:

Geri
Yukarı