Maden suyu tier list

Uzun zamandır bir maden suyu sever olarak maden sularının hangisi daha iyi diye gözlem ve test yapıyorum. Son deneyimim olan "eskipazar" maden suyundan sonra benim sıralamam şu şekilde;

1-Beypazarı
2-Eskipazar
3-Özkaynak
4-Sarıkız
5-Sırma

Ek olarak kızılay ve damla maden sularını(!) maden suyu olarak gören insanları anlamıyorum. Size göre en iyi maden suyu markası hangisidir?
Mineral ve fiyat bakımından en iyisi hangisi?
Sırma galiba. 110-120 gibi bir şeydi Amazon'da. Hem magnezyumu yüksek.

Beypazarı fazla abartılıyor bence. Reklamlarını doğru yerlerden yaptıkları için bu kadar patladılar. Sporcuların bunda büyük payı var. Bildiğimiz popüler kültür mevzuları. Ben şahsen Beypazarı da içsem, Kızılay da içsem, saka da içsem aynı tadı alıyorum çünkü alt tarafı mineralli su bu kardeşim. "Beypazarı içmeyen erkekten olmaz, çok kötü diğerleri asla içemem" diyen tipler suları da markasına göre hatta daha kötüsü pH oranına göre içen/içmeyen popüler kültür köleleridir benim için.

Beypazarı fazla abartılıyor bence. Reklamlarını doğru yerlerden yaptıkları için bu kadar patladılar. Sporcuların bunda büyük payı var. Bildiğimiz popüler kültür mevzuları. Ben şahsen Beypazarı da içsem, Kızılay da içsem, saka da içsem aynı tadı alıyorum çünkü alt tarafı mineralli su bu kardeşim. "Beypazarı içmeyen erkekten olmaz, çok kötü diğerleri asla içemem" diyen tipler suları da markasına göre hatta daha kötüsü pH oranına göre içen/içmeyen popüler kültür köleleridir benim için.
Kızılay ile Beypazarı arasında fark var ama. Beypazarı daha güzel.

Bazı insanların tad alma reseptörleri diğerlerine göre daha az gelişmiş oluyor. Mesela ağabeyim bir yemeği yiyip sadece güzel diyebiliyorken ben eksiğini fazlasını vs. hakkında bir sürü şey söyleyebiliyorum. Özellikle kızılay ve beypazarından aynı tadı alıyorsanız bunun muhakemesini yapmaya çalışmayın.

Beypazarı ile Kızılay arasında cidden fark var. Beypazarı içmeyen erkekten olmaz muhabbetini ben de saçma ve ergence buluyorum orası ayrı, ama tat olarak daha iyi. Ha maden suyu maden suyudur o an ne varsa içerim ama Beypazarı varken Kızılay tercih etmem.

Maden suyu çok seven biri değilim fakat en sevdigim maden suyu: Uludağ'ın mavi cam şişedeki maden suyu oldu. Fakat fiyati da bir maden suyuna gore fazla cam sise olmasindan kaynakli.

Şu ana dek sanırım Kula, Sarıkız, Uludağ ve Beypazarı içtim. Katman listem şu şekilde:
1. Sarıkız
2. Uludağ
3. Beypazarı
4. Kula

Yeni konular

Geri
Yukarı