Maden suyu zararlı mı? Hangi marka içilmeli?

eminilhan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Maden suyu bildiğimiz gibi doğal ve Türkiye'de çok bulunan bir ürün. Ben de maden suyu delisiyim ve günde en az 2 defa içerim. Sigara alkol yerine bu var bende :)

Araştırma yaptım ve bazı yerlerde maden suyunun zararlı olduğu bahsedilmekte. Ama hepsi değil. Bazı maden sularında sodyum miktarı aşırı fazla oluyorumuş ve kalp krizinden böbrek rahatsızlıklarına, böbrek taşına kadar gidebiliyormuş.

Sizden ricam, bilinçli bir şekilde tadına göre değil, özelliklerine göre sağlıklı bir maden suyu önerisi vermeniz. Bugüne kadar hep Beypazarı içtim bir de iniş dibi düşünüyorum bakalım.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soda sporcular için kas gelişimi sırasında olmazsa olmazdır. Ayrıca spor yapmayanlar içinde mineralleri sayesinde ileri yaşlarda kemik ve kas yapısında eksilmeyi önlüyor. Kısaca hemen hemen her gün içerim güzel hem.

Beypazarı biraz daha hafif ama kızılay biraz daha sert tad olarak ben ikisini de içiyorum fark etmiyor yani. Günde iki taneden fazla içme yeter.

Kızılay marka içmeni öneririm çünkü elde ettikleri gelir yardım için harcanıyor. Onun dışında Beypazarı da gayet iyi ve temiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı