Mahalle bilgisayarcıları ile olan anılarınız

KebabTheKiller

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
PC'den hiç anlamayan ama ben bilgisayarcıyım diye bilgisayarcı açan RTX 3090 Ti'ya 2004 yılından kalma Pentium 4 takacak tipler var harbiden 1GB RAM'ı 300TL'den satan var her türlüsü var bunlar kazıkcının önde gideni bilgisayarcı anınız varsa yazın gülelim :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok. Küçüklüğümden beri Internet PlayStation kafe'deyim bazı şeyleri orada öğrendim hiç mahalle bilgayarcısına gerek kalmadı. Kendi PC'mi kendim tamir ediyordum kısacası.

2015 yılı falandı, bilgisayara Windows 7 kurmaya çalışıyordum ama çok bir bilgim olmadığı için beceremiyordum. En sonunda bir arkadaşımla beraber yapmaya karar verdik o da bana "Git bir tane format için Windowslu USB iste bilgisayarcıdan" dedi. Adama gittim söyledim, "Yok öyle USB kaybol" gibi bir şey söylemişti. Özellikle 10 dakikalık çok basit bir işlem olan format için bile benden o dönem 30 lira istemişti (11 dolar ediyormuş, şimdi 170 TL). Çok büyük bir olay değil belki ama böyle bir çakallık yapması aklımda yer etti.

Sene 2010 veya 2011. Laptopumun ekranı bozuldu, yeni laptop alalım dedik. Babamın çok yakın arkadaşinin oğlunun dukkanina girdik. Laptop ekrani için o zaman 300 tl gibi bir fiyat söyledi. Baba dedim yeni alalım buna 300 vereceğimize. Tamam dedi. Babamin eline bir adet lenovo marka laptop tutuşturdu. Tam ben vitrindeki ürünlere bakarken tamam dedi aldı. Ben çıkarken klasik soruyu sormuştum o zaman. GTA 4 oynatır mı. 😃 Sonuç Gta 4 oynatmamişti. Sadece Cs 1.6 ve lol oynatıyordu o zaman ve atari oyunları bulmuştum internette paket halinde onlari oynuyordum.
Laptop hala çalışıyor. Ssd taktım bazen görüyor bazen görmüyor. 2. ram almak istedim. Benim modelde tek slot var. Pahalıya almıştık bide o zaman. Ama hala çalışıyor 😃

Sene bilmem kaç, bej kasalı bilgisayarımızı yeni alınmış plazma televizyona bağlayıp machinarium oynadık akşam. Bilgisayarı kapattık. Sabah tık yok. Abim bilgisayardan anlardı. Her şeyi denedi olmadı. Meşhur bilgisayarcıya gittik. Şaka gibi görüntü vermeyen bilgisayarda termal macun değiştirmişti. O bilgisayar bir daha hiç çalışmadı.

Daha once hic bilgisayarciya gitmemistim, fakat dayim bu tarz seylerle ugrastigi icin dayimla ilgili bir ani anlatacagim.

O zamanlar Windows kullaniyordum, ve bilgisayara bir sekilde Chrome kurmayi beceremedigim icin Chromium kurmustum, yanina da VPN ile bir is gormek icin Opera. Bir keresinde isimi gorurken az kalsin yakalaniyordum, ve Opera'ya ALT + F4 cektim. Gecmis falan da oyle kaldi tabii. Ben daha sonra temizlemeyi planliyordum, fakat unuttum. Bir gun dayim geldi, Chromium'un viruslu oldugunu iddia etti. Chrome indirmek icin Opera'yi acti, ve daha sekmeler bile duruyordu, Once virus oldugu yalanini soylemek istemistim, fakat yemediler. Boylelikle yakalanmis oldum.

Dayim Chromium'u virus zannetmeseydi o gun yakalanmayacaktim.

Yeni konular

Geri
Yukarı