Mahalle bilgisayarcısı bana kazık mı attı?

@EldrithcWraith Hocam 240GB SSD olduğuna emin misiniz? Diğer parçaları kazıkladığı için bilgisayarcının SSD taktığına inanasım gelmedi. 240GB HDD takmış olabilir. Bir kontrol edin.
Daha takmadı, anlaştık yarın alacağız.
Çok tuzlu. Elinizdeki RAM'e 4 GB daha ekleyip 4x2 şeklinde RAM konfigürasyonu yapılıp SSD sıfır olarak orijinal alsanız cebinize çok daha fazla para kalır. Arta kalan parayla elinizdeki fazlalık parçaları satıp 3. nesil i5 3570 alabilirsiniz. Biraz daha paranız biriktiğinde ise ekran kartını değiştirebilirsiniz. 800 TL'ye en fazla ne takmış olabilir ki SSD ve RAM olarak? Günahını almak gibi olmasın ama kaliteli ve sıfır parçalar taktığını düşünmüyorum.
Şimdi öğrendim 140 GB SSD takacakmı
@EldrithcWraith Kesin 1.nesil eski bir işlemci takmıştır. Geçmiş olsun. Çok kötü kazıklanmışsınız.
Benimkinde demi kötü ya
Görev yöneticisini fotoğraf olarak atar mısınız?
Daha almadım yarın teslim alacağım o zaman atayım.

@EldrithcWraith Hocam 240GB SSD modelini söyler misiniz? Ya da bir fotoğraf atarsanız da olur.
Söylediklerinin hiçbir modelini bilmiyorum çünkü hiçbirisini söylemedi. Sordum ama ben hallederim dedi, büyüğüm olunca bişey diyemedim.
Diğer parçalarda kandırmış sizi. Bu sefer kanmayın. 240GB HDD verebilir. Dikkat edin.
Yaptıysa yüksek ihtimalle geri iade ettiririz bir şekilde, çünkü babamın tanıdığı.

Hocam verebiliyorsanız verin. O kadar para vermişsiniz elinizdeki sistemi satıp bize deseydiniz APU dizerdik size güzelinden.

Bence iade edin. İade edip burada konu açın biz yardımcı oluruz. Göz göre göre kazıklanıyorsunuz tahminimce.
İade etmeye çalışacağım, yarın orda test ettirip performansa göre iade edeceğim.
Hocam verebiliyorsanız verin. O kadar para vermişsiniz elinizdeki sistemi satıp bize deseydiniz APU dizerdik size güzelinden.
Normalde ryzen 3 2200g APU alacaktım ama vatandaki arkadaş yanlış anladı 4800 lira fiyat çıkarttı çok dedik mahalle bilgisayarcısına gittik bizde.
@EldrithcWraith Hocam bilgisayarcı tanıdık diyorsunuz, bence babanızla bir konuşun derim. Bilgisayarcı kazık atmış, haklı olan sizsiniz. İade edene kadar uğraşın bence.
Tamamdır. Yardımlar için çok çok teşekkür ederim.

Size 2 GB kalıyor mevzusu paylaşılan ekran kartı belleği mevzusu ama zaten ekran kartınızın kendi bellekleri var çoğu zaman kullanmaz bile.
Fiyatlar gelecek olursak;
  1. 8 GB DDR3 RAM ikinci el olarak taktıysa 200 TL. Sıfırı 300 TL civarı.
  2. i3 işlemci 2. ya da 3. nesil yaklaşık 100-150 TL'ye bulunabilir. Sıfırı yok zaten.
  3. 240 SSD 270 TL civarı bulunabilir. İkinci eli taktıysa durum vahim.
Yani evet biraz kazık yemişsin.

IGPU'larda RAM'den yiyor direkt.

Yeni konular

Geri
Yukarı