Mahalle bilgisayarcısı ile olan anım

Sen yine şanslısın. Benim gittiğim bilgisayarcı benim i5 işlemciyi i3 işlemci ile değiştirip üstüne para istemişti.

Kardeşim, senin 128 GB DDR5 3200MHz CORSAIR RGB RAM'in vardı, ben onu 2 GB DDR3 1600MHz TurboX Işıklı Mışıklı RAM ile değiştirdim, hem de 2 tane koydum o RAM'den. Para istemez.
1618835101535.png

Kardeşim 3090 varmış, onu çıkardım 1050 taktım. Bir de 32 GB RAM fazla, 8 GB yaptım onu da haberin olsun.

Sene 2012 idi o zamanki pc pentium 4 işlemcili mx400 ekran kartlı eski bir pc idi. Psu nun fanı bozulmuştu fanı değiştirsin diye mahalle bilgisayarcısına götürdüm. Adam kasayı alıp kapının önüne çıkarıp kompresörü dayadı içine. İçeri getirip çalıştırdı tabi değişen birşey yok. Sonra everest marka psu gösterdi o zaman 50 tl fiyat çekti. Param yetmediği için alamadım. O esnada pc yi windows boot ekranında düğmeden kapatmış. Eve gelip pc yi açtığımda boot ekranında mavi ekrana düşüyordu. Sorunu çözemediği gibi pc yi de çökertmişti sığır. Sonra format atayım dedim c bölümünün yanında tanınmıyor yazıyordu. C yi silip yeni bölüm oluşturunca da boyutu 3 gb a düştü. 3 gb alan ile kurdum xp yi ve epey bir uğraşmanın ardından kaybolan alanı da kurtarıp c yi silip tekrar format attım. Bu da böyle bir anımdır.

Geri
Yukarı