Mahalle bilgisayarcısı işlemcimi çalmış

Fustafa

Picopat
Arkadaşlar ne yapacağımı şaşırdım hemen yardım edin. RTX3060 i7-9700'lü kasam vardı işlemcimin özellikleri şöyle;

i79700.png

Çok kasmaya başladı diye sokak arasında bir yerde bilgisayarcı Cengiz'e kasamı verdim. Tamir ettim dedi bozulan parçayı değiştirmiş eyvallah Cengiz abi dedim 500TL aldı. Eve geldim kasayı çalıştırdım gayet hızlı lakin PUBG girince daha uçaktan atlamadan FPS 13'e düştü. Yanımda bu işlerden biraz anlayan arkadaş vardı işlemciyi öğrenmenin tek yolu BIOS'a girmekmiş. Zar zor BIOS'a girdik F2 tuşum biraz hasar aldı. İşlemciye baktık i7-9700 yerine i7-920 yazıyordu.

Bana geri götür falan demeyin zaten o sinirle dayılarımı çağırdım 2 dayım + o arkadaşımla Cengiz abinin dükkanını bastık lakin dükkan boşaltılmıştı. Raflar falan bomboş içerde hiçbir şey yok camda da kiralıktır yazıyordu. Mahallemizin yıllardır tek bilgisayarcısıydı kaç kişinin PC'sini tamir etmiştir Allah bilir o kadar hakkı var bizlerde. Ama son yaptığı çok yanlış bir davranış bilgisayarcı Cengiz abiyi nasıl bulurum arkadaşlar?

Arkadaşlar ne yapacağımı şaşırdım hemen yardım edin. RTX3060 i7-9700'lü kasam vardı işlemcimin özellikleri şöyle;

Çok kasmaya başladı diye sokak arasında bir yerde bilgisayarcı Cengiz'e kasamı verdim. Tamir ettim dedi bozulan parçayı değiştirmiş eyvallah Cengiz abi dedim 500TL aldı. Eve geldim kasayı çalıştırdım gayet hızlı lakin PUBG girince daha uçaktan atlamadan FPS 13'e düştü. Yanımda bu işlerden biraz anlayan arkadaş vardı işlemciyi öğrenmenin tek yolu BIOS'a girmekmiş. Zar zor BIOS'a girdik F2 tuşum biraz hasar aldı. İşlemciye baktık i7-9700 yerine i7-920 yazıyordu.

Bana geri götür falan demeyin zaten o sinirle dayılarımı çağırdım 2 dayım + o arkadaşımla Cengiz abinin dükkanını bastık lakin dükkan boşaltılmıştı. Raflar falan bomboş içerde hiçbir şey yok camda da kiralıktır yazıyordu. Mahallemizin yıllardır tek bilgisayarcısıydı kaç kişinin PC'sini tamir etmiştir Allah bilir o kadar hakkı var bizlerde. Ama son yaptığı çok yanlış bir davranış bilgisayarcı Cengiz abiyi nasıl bulurum arkadaşlar?

Moderatör okuduğun anlama seviyesi çok iyi olduğundan adamın mizah yaptığını anlamış. Kardeşim mahalle bilgisayarcısını babanı abini çağırıp bir güzel döveceksiniz sonra akıllanacak. En kolay yöntem bu. Basit bir olay için davaya falan uğraşmaya gerek yok.

İşte ne güzel dua et Cengiz'e 500 TL'ye yeni işlemci almışsın öp başına koy (!)

Kardeşim mahalle bilgisayarcısını babanı abini çağırıp bir güzel döveceksiniz sonra akıllanacak. En kolay yöntem bu. Basit bir olay için davaya falan uğraşmaya gerek yok.
Dayılarımla mekanını bastık, dükkanı boşaltmış. Geride dükkanın ortasında yerde sadece 1 tane PSU bırakmış Frisby yazıyor üstünde. Fişe takılı halde yerde cızırdıyor. Yaklaşamadık çok çıktık gittik.

Moderatör okuduğun anlama seviyesi çok iyi olduğundan adamın mizah yaptığını anlamış.
Moderatör anladı da bazı cilalı taş devrinden günümüze ışınlanan üyeler var onlar anlayamadı.

İşte ne güzel dua et Cengiz'e 500 TL'ye yeni işlemci almışsın öp başına koy (!)
Sadece işlemci değil yeni anakartta vermiş sanırım yukarıda @Bingoo arkadaş ayıktırdı mevzuyu.

Sadece işlemci değil yeni anakartta vermiş sanırım yukarıda @Bingoo arkadaş ayıktırdı mevzuyu.

Bak bir de anakartta vermiş sıfır bu devirde bu iyiliği kimse yapmaz öp başına koy.😡

Geri
Yukarı