Mahallede bir sürü yerde fiber internet var ama ben VDSL kullanıyorum

ahhtera

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba oturduğum mahalle daha yeni kurulan bir mahalle. 2018'den sonra yapılan bütün evlerde fiber var ama bizim ev 2017 de yapıldı diye VDSL var hala. Mesela karşı sokaktaki ev 2018 de yapıldı diye 1000 Mbps internet alıyor ben 60 alıyorum en fazla. Türk Telekom da bir şey yapmıyor port olmadığı için. Nasıl evime fiber getirtirebilirm?

Son düzenleme:
Sanırım nasıl alacağını soruyor.
Ben de öyle sanıyorum da mevzuyu bir yere bağlamamış ki. Karşı tarafta fiber var bende yok. Bitti.
Bizden ne istiyorsun peki? Neden bu konuyu açtın? Kendi binana da nasıl fiber çektirebileceğini mi soruyorsun? Yoksa öylesine muhabbet olsun torba dolsun diye mi açtın konuyu?
Yani insan birinden/bir yerden yardım almak istiyorsa derdini düzgünce anlatmalı ki karşı taraf da ona yardım edebilsin. Aksi halde biz ne bilelim ne istediğini öyle değil mi?

Merhaba oturduğum mahalle daha yeni kurulan bir mahalle. 2018'den sonra yapılan bütün evlerde fiber var ama bizim ev 2017 de yapıldı diye VDSL var hala. Mesela karşı sokaktaki ev 2018 de yapıldı diye 1000 Mbps internet alıyor ben 60 alıyorum en fazla. Türk Telekom da bir şey yapmıyor port olmadığı için. Nasıl evime fiber getirtirebilirm?
Bir önceki mesajımda "Ee yani?" yazdım diye mod bana 1 saatlik ceza verdi, yeni yazabiliyorum. Öncelikle şunu belirtelim ki o binalarda fiber olması hiçbir anlam ifade etmiyor. O binalar farklı sizin binanız farklı. Siz de kendi binanıza fiber getirtmek istiyorsanız fiber talebinizi belirten bir dilekçe hazırlayıp bağlı olduğunuz müdürlüğün planlama birimine teslim etmelisiniz.
Biz dilekçe verdik 2.5 ayda tüm işlemler halloldu. Süreci anlattığım konuyu okuyabilirsiniz: TT altyapısında VDSL'den fibere geçiş sürecim

Bir önceki mesajımda "ee yani?" yazdım diye mod bana 1 saatlik ceza verdi, yeni yazabiliyorum. Öncelikle şunu belirtelim ki o binalarda fiber olması hiçbir anlam ifade etmiyor. O binalar farklı sizin binanız farklı. Siz de kendi binanıza fiber getirtmek istiyorsanız fiber talebinizi belirten bir dilekçe hazırlayıp bağlı olduğunuz müdürlüğün planlama birimine teslim etmelisiniz.
Biz dilekçe verdik 2.5 ayda tüm işlemler halloldu. Süreci anlattığım konuyu okuyabilirsiniz: TT altyapısında VDSL'den fibere geçiş sürecim

Kanka kusura bakma. Evet konunun sonunu bağlamamışım. Düzgün cümle kurmak istedim o sırada sonunu bağlamadım. Teşekkür ederim konu için.

Geri
Yukarı