Mail hesabına "you have been hacked" maili geldi

Arkadaşlar genel bilgilendirme için yazma gereği duydum. Evet bu gelen mailler scam fakat şöyle de bir sorun var, sızdırılan mail adreslerine imap üzerinden otomatik eşitleme denemeleri yapılıyor ve eğer ki bu girişimlerden biri başarılı olursa, mail adresinizin içeriğine erişebiliyorlar.

Benim hesabıma imap üzerinden otomatik eşitleme girişimleri başarısız olduğu ve bu durumu başarılı olmadan fark ettiğim için ikincil ad ekledim ve sızdırılan mail adresimi de girişlere kapattım, giriş ve otomatik eşitleme denemelerinden bu sayede kurtuldum. Bu yüzden hesaplarınıza ikincil ad ekleyip, sızdırılan mail adresinizi girişlere kapatmanızı özellikle tavsiye ederim.

Kaynak: Redirecting

İkincil ad ekleme yöntemi: Redirecting

Son düzenleme:
Sizde bir sorun oldu mu bende verilen saat çoktan doldu ama bir sorun yok büyük ihtimal sazan avı arkadaşın attığı makale gibi orada yazılan metini kopyala yapıştır yapmışlar resmen
Evet bir sorun çıkmadı. Tecrübe etmiş olduk.

Az önce mail adresimde aynı mesajı gördüm ve hiç açmadan "bildir" butonuna bastım. Bu buton çok önemli çünkü Microsoft konudan haberdar oluyor ve bu tür göndericileri karalisteye alıyor.

Geri
Yukarı