Makarna ve Pirinç Farkı

asdddxaw

Hectopat
Yer
İstanbul
Millet pirinç ile yükleme yapar, idmana gitmeden önce pirinç yer ben de öyle yapıyorum hiçbir işe yaramıyor. 400gr pirinç aldım yedim hiçbir işe yaramıyor ama 200gr makarna yeyince vücuduma bir şeyler oluyor sıcak basıyor, enerji geliyor. Var mı benden başka makarna ile beslenen ve aynı durumu yaşayan? :D

İkisi de şeker hastası yapar adamı. Pasta yemek gibidir. Geri kalan farkların önemi yok. Şeker hastası olacaksam pasta yiyerek olurum.
O zaman hiç karbonhidrat yemeyelim. Günlük enerjinin %60'ı karbonhidratlardan alırsın. Sabah akşam protein yiyip azot zehirlenmesinden ölelim.

Son düzenleyen: Moderatör:

O zaman hiç karbonhidrat yemeyelim. Günlük enerjinin %60'ı karbonhidratlardan alırsın. Sabah akşam protein yiyip azot zehirlenmesinden ölelim.

Glisemik endeksi düşük karbonhidrat yenilir. Yeni başlayan vücut geliştirmecilerin bazıları makarna pilavla yağlanıyor, sporu bırakınca kilo aldım diyor.
Pirincin glisemik indeksi yüksek, makarnanın değil.
Makarna da gayet yüksek, pilavdan az olabilir.

Karbonhidratı yediğinden birkaç saat sonra yakmazsa zaten karaciğer tarafından dönüştürülür. Spor anında aldığın karbonhidratı yakarsan kilo almazsın. Spora başlamadan önce protein mi tüketsin?
Yeni başlayan vücut geliştirmecilerin bazıları makarna pilavla yağlanıyor, sporu bırakınca kilo aldım diyor.

Son düzenleme:
Karbonhidratı yediğinden birkaç saat sonra yakmazsa zaten karaciğer tarafından depolanmak için yağa dönüştürülüyor. Spor anında aldığın karbonhidratı yakarsan kilo almazsın. Spora başlamadan önce protein mi tüketsin?
Glisemik endeksi bilmeyen adamsın, 2 yıllık vücut geliştirmeciye bilmediğin şeyleri anlatıyorsun.
Karaciğer tarafından depolanmaz. Pankreas insülin salgılar, fazla olan karbonhidrat yağa dönüşür, glisemik endeksi ne kadar yüksekse o kadar fazla yağa dönüştürürsün. Yediklerini yaksan dahi uzun süreli yüksek glisemik endeksli beslenirsende insülin direnci oluşur.

İkisi de şeker hastası yapar adamı. Pasta yemek gibidir. Geri kalan farkların önemi yok. Şeker hastası olacaksam pasta yiyerek olurum.

Glisemik endeksi ya da bu işleri bilsen bu yoruma buna yazmazsın ne dediğimi anlardın. Hala da yanlış bilgi veriyorsun.
Diğerini hiç yanıtlamıyorum, D vitamini dedi ya :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı