Makine mühendisliği için laptop özellikleri nasıl olmalı?

Bütçe
25000-30000
Arkadaşlar bu konu altında önerilen bilgisayarlardan bu ikinden birini alacağım gibi gözüküyor ama kararsızım. Öncelikle bilgisayarlar bunlar;

Birinde AMD birinde Intel var, ekran kartları ve bir takım şeylerde de farklılıklar var. Biraz araştırmaya çalıştım pek anlamadım. Bu ikisi için görüşleriniz neler? Ayrıca ekleyeceğiniz başka bir model var mı? Yoksa sizce hangisi daha mantıklı?

Yuh 30 bin ₺ RTX3050 ve 3050ti bu paraya gram değmez alma kullanma daha iyi.
30 bine daha yukarı Ekran kartlı bir laptop bulursun git onu al. Ben RtX 3050 4 GB laptop kullanıyorum. Satabilsem gidip değişicem direk o kadar bıktım oyun oynamaya giriyorum Orta ayarlardan Yukarıda hiç bir şekilde 60 FPS sabit alamıyorum. Stable diffusion giriyorum 1024×616 yukarısı hiçbir şekilde vermiyor.
Konu çılalı baya olmuş belli bu fiyallar akıl kaarı değil.
Arkadaşlar bu konu altında önerilen bilgisayarlardan bu ikinden birini alacağım gibi gözüküyor ama kararsızım. Öncelikle bilgisayarlar bunlar;

Birinde AMD birinde Intel var, ekran kartları ve bir takım şeylerde de farklılıklar var. Biraz araştırmaya çalıştım pek anlamadım. Bu ikisi için görüşleriniz neler? Ayrıca ekleyeceğiniz başka bir model var mı? Yoksa sizce hangisi daha mantıklı?

Yuh 30 bin ₺ RTX3050 ve 3050ti bu paraya gram değmez alma kullanma daha iyi.
30 bine daha yukarı Ekran kartlı bir laptop bulursun git onu al. Ben RtX 3050 4 GB laptop kullanıyorum. Satabilsem gidip değişicem direk o kadar bıktım oyun oynamaya giriyorum Orta ayarlardan Yukarıda hiç bir şekilde 60 FPS sabit alamıyorum. Stable diffusion giriyorum 1024×616 yukarısı hiçbir şekilde vermiyor.
Konu çılalı baya olmuş belli bu fiyallar akıl kaarı değil.
Fiyatlar uçmuş.

Fiyatlar uçmuş.

Bunada bakabilirsin.
Ben 1 aydır kullanıyorum.
Bir şikayetim yok SSD ve ram eklemesi yaptım.
Bunu alsın geçsin onlara o kadar para vermeye gerek yok ama bu laptopta 2021 ortasında çıkmış. En azından 20 bin TL batarya şarj harici kullanmayı tavsiye etmem.
2 saat pill ömrü var.

Bunu alsın geçsin onlara o kadar para vermeye gerek yok ama bu laptopta 2021 ortasında çıkmış. En azından 20 bin TL batarya şarj harici kullanmayı tavsiye etmem.
2 saat pill ömrü var.
Kendi R7 4800H'lımda 3 saat civarı. Ama zaten 3050'li alcaksa attığımı alsın.

Arkadaşlar dönüşleriniz için teşekkür ederim. Bu bilgisayarda karar kıldım

Oyun oynayan biri değilim, alakam yok.

Kendi R7 4800H'lımda 3 saat civarı. Ama zaten 3050'li alcaksa attığımı alsın.
Attığınız bilgisayar olarak yukarıda yazdığım bilgisayarı algıladım. Bir tane daha atmıştınız i7 12. Nesil işlemcili 3050 ti ancak fiyat değer mi emin değilim. Yukarıdaki bilgisayarı aldığım gibi 16 GB yaptıracağım. Ssd değiştirebiliyorsam ya da ekletebiliyorsam onu da yapacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı