Maksimum 1500 TL dağ bisikleti önerisi

Zywo0

Hectopat
Bisikleti hem arazi hem de kaldırım taşlı yolda kullanacağım. Aklımda bazı modeller mevcut fakat bisikletlerden fazla anlamadığım için hangisini seçmeliyim kararsızım. Minimum 26'' jant ve 21 vitesli modellere bakıyorum. Aklımdaki modeller ise şunlar:

Screenshot_20201024-133827_Chrome.jpgScreenshot_20201024-134111_Chrome.jpgScreenshot_20201024-134224_Chrome.jpgScreenshot_20201024-134816_Chrome.jpgScreenshot_20201024-134956_Chrome.jpgScreenshot_20201024-135043_Chrome.jpgScreenshot_20201024-135211_Chrome.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Mekanik disk fren alma sakın, 29 jant da önermem. Test ederek almalısın bence.
Neden almamasını açıklarsan bizde bilgilenebiliriz dostum. Şahsen mekanik disk fren kullanıyorum ve 6 aydır bir sıkıntısını göremedim.
Ümit nedir dandik markaları önermeyin A101'de satılan şeyleri.
Şaşırdım. Neresi dandik söylerseniz ben de kendi bisikletimi hemen iade edeyim?

Neden almamasını açıklarsan bizde bilgilenebiliriz dostum. Şahsen mekanik disk fren kullanıyorum ve 6 aydır bir sıkıntısını göremedim.

6 ayda zaten bir şey olmaz ki. uzun süre kullanman lazım dostum 🙂

V-Fren'den masraflı, daha ağır. V-Fren'de çoğu şey kolayca yapılabilir, mekanik disk bu konuda daha zor. Çalışma sistemi de aynı. Büyük bir artısı yok yani. Hidrolik diske göre hiç bir artısı yok zaten.

Nerede oturuyorsun? Bu cümleyi kurabilmek için çok kez dağlara gidip orada sürmen lazım.
Zonguldak'ta oturmaktayım. Köy yolunda tepe taraflarında çok bozuk bir yol var oralardan onlarca defa geçtim ( Çakıl , Toprak. ) bana göre bu fiyata konforlu ve tasarımı biraz garip duruyor. Fren konusunu bilemiyor olabilirim çünkü bende yeni yeni kullanıyorum ama benim burada sinir olduğum nokta üstteki arkadaşın 1500TL'ye para dememesi :D
V-Fren'den masraflı, daha ağır. V-Fren'de çoğu şey kolayca yapılabilir, mekanik disk bu konuda daha zor. Çalışma sistemi de aynı. Büyük bir artısı yok yani. Hidrolik diske göre hiç bir artısı yok zaten.
Kankacım bu fiyata bisiklet bakan birisinin bütçesini düşünerek böyle bir yorumda bulundum ama emekleriyle biriktirse bile v-fren'e bu kadar para vermek insanın canını sıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı