Maksimum 1600TL sıfır/ikinci el ekran kartı önerisi

Kardeşim ikinci el hemen hemen her pozisyonda pişmanlıktır. Bu pişmanlık ister arıza olsun ister kazık olsun ister dolandırıcılık olsun ister uğraştırmak olsun. Ben bizzat ikinci el 1080 Ti alıp tecrübe ettiğimden söylüyorum.
(Not: Kartta Mining Yapılmış, Sahibi Sattıktan 1-2 hafta sonra iletişimi kesti ve aradan 1 yıl geçti kartın ömrü bitti:()

İroni falan değil youtubedan test videolarına bakabilirsiniz çoğu zaman yakın(3-5)fps fark olutor max 10fps var gördüm
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Forza horizon'da 20 FPS fark var woow fark 3-5 FPS gerçekten.

İroni falan değil youtubedan test videolarına bakabilirsiniz çoğu zaman yakın(3-5)fps fark olutor max 10fps var gördüm
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Genel olarak en az 10FPS fark var. Hatta Forizon'da 19FPS. Sadece 1-2 oyunda 3-4 FPS fark var. Allah aşkına ya.

Bence GTX 1070 veya RX 570 gibi eski kartlar tercih edilmemeli. Alınmış iken 0 alınmalı.
GTX 1070 çıkalı çok uzun zaman oldu. Eski gözüyle bakılması gerekli.

Eski derken eğer elinizde varsa hala güncel ama o kart almayı planlıyorsanız eski kalıyor.

Linç is coming...

1650 Super, yükte 100W güç tüketimine rağmen 5500 XT ile benzer FPS veriyor hatta yer yer RX 590'ı bile geçiyor ki arada çok bir fark yok zaten aralarında ama gelip de 1650 Super, RX 570 gibi demesi aşırı komik. :D AMD fanboyu falan mısınız?
Eki Görüntüle 621253
TimeSpy, DX 12 performans testidir.

Yukarıdaki DX 12 testinde OC ile 1660'a yakın olduğunu görebilmek mümkün ve gelip de buna RX 570 gibi demek trajikomik. :( 😃 🤣
Ben 1650S RX570 ile aynı demedim, biraz okuma ve okuduğunu anlama kıtlığı var galiba. 1650S zaten daha iyi bir kart fakat RX570 hem daha ucuz, hem hala alınabilir bir kart ve arada öyle 1050TI RX580 farkı gibi fark yok. Bu fiyat bandına alınacak bir kart mı dersen tabii değil. Ya da aynı fiyata 1650S varken.

Genel olarak en az 10FPS fark var. Hatta Forizon'da 19FPS. Sadece 1-2 oyunda 3-4 FPS fark var. Allah aşkına ya.
RDR2de de 5fps fark var ortalama 10fps olsa bile 1650S açıkça hemen hemen her oyunda 20-25 fps fark yaratmadıkça tam bir üstünlüğünü kabul etmem rx570e göre daha pahalıyken

Ama şu fiyatı gördüğümde direk 1070 alasım geliyor :D
1595434848570.png

Kalan paraya da 16GB 3600MHz RAM alayım diyeceğim de...
1595434891986.png

Tofaş modifiye yapmış adam 🤣

Çünkü letgo'da ki tipler değişti. Adam diyor çok az kullanıldı, sadece ofis programlarında kullandım veya çok grafiği iyi olmayan oyunlar oynadım overclock yapmadım falan diyor. La 1070 ile ofis programı mı çalıştırsın adam? 😀
Her şey buraya kadar güzel.

Gittin kartı almaya, adam gözünün önünde furmark yaptı. Sonra sen de inandın aldın kartı bir hevesle. Eve geldim taktın anakarta, o da ne kart bir süre sonra sıkıntı çıkarmaya başlıyor veya çok ısınıyor. Adamı arıycaksın, kart çok ısınıyor diyeceksin. Yok, adam demezmi senin kasanın hava akışı kötü diye. Sonra gitcen undervoltage yapcan. Sonra o da ne performans düştü.

Yani o yüzden değerli bir ürün alacakken garantisi olması tavsiye edilir. Ama garantiye götürünce kullanıcı hatası derler ise bir faydası kalmaz.

Sonuç olarak yeni almak daha mantıklı. (Bence)

Bu yazı forumda gördüğüm olaylardan derleme gibi. Az kısmını da kendim düşünerek yazdım. Eksiği varsa linç etmeden uyarabilirsiniz.😀

Son düzenleme:
RDR2'de de 5FPS fark var ortalama 10FPS olsa bile 1650S açıkça hemen hemen her oyunda 20-25 FPS fark yaratmadıkça tam bir üstünlüğünü kabul etmem RX570E göre daha pahalıyken

Aynen testlerde RX 590/5500 XT 8 GB gibi performans veriyor ama RX 570 daha ucuz olduğu için kesinlikle RX 570 tercih edilmeli neden çünkü daha ucuz değil mi? 🤣 🤣 Aşırı komiksiniz hem Driver konusunda NVIDIA, AMD'den çok çok daha iyi ve stabil üstelik güç tüketimi de bu şekilde ve kart OC ile 1660 kadar oluyor diyorum hala RX 570 yerine alınmaz diyorsunuz sinirim bozuldu cidden. 🤣🤣🤣 % Olarak FPS'i hesaplamayı öğrenmelisiniz bu arada.
power-maximum.png

Yeni konular

Geri
Yukarı