Maksimum 800TL'ye Bisiklet Önerisi

• Konuyu başlatan Meraklı Üye
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 70
  • Görüntüleme 11B
Sahibinden gibi çeşitli sitelerde inceledim yalnız bu fiyata bulabilmiş değilim. Mecburen bisikletçi ile pazarlık yapacağız. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Tavsiyem önce jant takımından başla. Sonra göbekler,sonra arka aktarıcı ve dişli, sonra orta vites ve aynakol takımı en sonda hidrolik frenler. Böyle ilerletirsen takımı fazla zorlamazsında kendini.

Sen eğer 3x7'lik sistemi devam ettireceğim dersen parçaları teker teker değiştirebilirsin.
Ancak ben 3x9 veya 3x10'lu sisteme geçeceğim dersen aynı bende olduğu gibi tek seferde yükseltmen gerekir, aksi halde parçalar birbiri ile uyumsuz olur.

Arka göbek - ruble - zincir - arka aktarıcı - aynakol - orta aktarıcı - vites kolları - ve fren-vites kolların bitişik olduğu için aynı zamanda fren kollarını da değişmesi gerekecek.
Yani benim gibi 3x9 ile devam edersen bu masrafın altından tek seferde kalkabilmen gerekir.

Öneriye gelecek olursak kendi aldığım parçaları önerebilirim sana, gerçekten her birinden çok memnun kaldım. Orta aktarıcı ve HD frenleri henüz almadım bu arada.

• Göbekler : SRAM X9 Rulmanlı - Ön ile birlikte satılır 350 civarı fiyatı olsa gerek.
  • Ruble : SRAM PG990 - 160TL
  • Arka aktarıcı : SRAM X.O carbon - 250TL
  • Zincir : SRAM PC991 HollowPin - 100TL
  • Aynakol : SHİMANO SLX M660 - 450TL
  • Vites kolları : SRAM X.O Carbon 3x9 Trigger - 320TL
  • Orta aktarıcı : SHİMANO XT M786 - 120TL
  • HD Fren : SHİMANO SLX BR M675 - 600TL
Üst seviye olsun istiyorsan SHİMANO tarafında SLX'den, SRAM tarafında ise X9'dan aşağıya inmeyeceksin.
Ayrıca tüm bu parçaları sıfır almak zorunda değilsin. Shimano SLX fren setine 600TL verene kadar ikinci el 350TL'ye çok temiz ürünler bulunabilir.

Öneri isterken bir bütçe vermen daha iyi olur. Ama marka olarak önereceklerimi söyleyeyim. Fren setleri için Avid, Tektro, uygun fiyatlılarını ve kendilerini bulabilirsen magura, formula ve sram önerebilirim.
Göbek seti için Shimano önermem. Kullanım şartlarını biraz arttırınca hemen ses vermeye başlıyor. Sram önerisinde bulunmuş @BilgisayarKurdu alabilirsin. Çünkü benim önereceğim göbekler bütçe konusunda zorluyacaktır. Bunun dışında diğer parçalar için önerisini yapmış zaten. Hepsinin alternatif temiz ikinci ellerini yada uygun fiyatlısını bulabilirsin. Son olarak jantlar için Tr içerisinde Alexrims uygun fiyatlı olarak satılıyor. Biraz arttırarak Mavic marka jant çemberlerine de bakabilirsin.

Dostum sana bunları şuan al demiyoruz zaten. Giriş seviye bisikletini al şuan.
Gerekirse yükseltmek için yeni bir konu açarsın 1 sene sonra. Şuan üst seviye parçaları konuşsak da bir anlam ifade etmeyecek kimse için.

O zaman jantlardan başla. Alexrims jantları araştır. Elimdekileri getirtmeden önce Alexrims dp 22 "26" almayı planlıyordum. Buna uygun fiyatlı Shimano disk fren uyumlu göbek al. Uygun gitmek istiyorsan böyle ilerle.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı