Malwarebytes virüsü silmiş midir?

Glarious0

Hectopat
Bilgisayarı açtım. Twitch yayıncı izlemeye girdim 1-2 DK sonra dondu Twitch. Bir süre aç kapa yaptım sayfayı yeniledim gene oldu. Sonra virüsten oluyor geldi aklımı. Ben de Malwarebytes indirip tarattım. Gerçekten varmış 14 tane virüs buldu ve ben de karantinaya aldım yani sildim galiba. Adını baktım ama değişik bir şeydi hemen sileyim dedim. Generic falan yazıyordu. Bilgisayardan virüs gitmiştir değil mi? Başka yapabileceğim bir şey var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı açtım. Twitch yayıncı izlemeye girdim 1-2 DK sonra dondu Twitch. Bir süre aç kapa yaptım sayfayı yeniledim gene oldu. Sonra virüsten oluyor geldi aklımı. Ben de Malwarebytes indirip tarattım. Gerçekten varmış 14 tane virüs buldu ve ben de karantinaya aldım yani sildim galiba. Adını baktım ama değişik bir şeydi hemen sileyim dedim. Generic falan yazıyordu. Bilgisayardan virüs gitmiştir değil mi? Başka yapabileceğim bir şey var mı?

Anakart virüsü değilse siler. Karantinada da silmeniz gerekliydi sanırım tam hatırlamıyorum.

Karantinaya alınca virüs bilgisayarında dursa bile onu kullanılamaz hale getiriyor yani bir sıkıntı olmaz.

Temizlediyse sorun yok, ancak bu kadar fazla sayıda mevcutsa gözden kaçmış olanlar da olabilir. Hitman.Pro ve ESET Scanner ile ek taramalar gerçekleştirin.

Temizlediyse sorun yok, ancak bu kadar fazla sayıda mevcutsa gözden kaçmış olanlar da olabilir. Hitman. Pro ve ESET scanner ile ek taramalar gerçekleştirin.

Ek olarak bu araçlar ile de taratmak faydalı olur.

@Dutchman hocamın dediği gibi tespit edilen malware sayısı fazla olduğu için gözden kaçmış olanlar da olabilir. Ek olarak Güvenli modda KVRT ve Malwarebytes C diski taraması yaptırın.
KVRT:Free Virus Removal Tool | Free Virus Scanner and Cleaner | Kaspersky

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı