Manchester City - Real Madrid maçı için ne düşünüyorsunuz?

Boş alan verilmeyeceği derken? City’nin 33 şutu var, rakip ceza sahasında topla buluşması 88. Nerede vermemiş boşluğu? Altıpasta mı?
Orada bahsettiğim boşluk dribling yapılabilecek geniş alan. Gayet de vermediler.

City 33 şut atmış. 1 gol atmış 😃 o da Rudiger yüzünden. Bu başarı mı şimdi yani? Adamlara gol attırmamaya çalıştılar ve atamadılar. Şut sayısına bakarak da yorum yapılmaz bu konuda. Hep gol olma ihtimali düşük olan yerlerden gol olma ihtimali düşük şekilde vurabildiler istisnalar dışında.

Forveti bile olmayan takımın ileride oynamasını beklemek çok garip .
Savunma taktiği yaptılar ve kazandılar.

Orada bahsettiğim boşluk dribling yapılabilecek geniş alan. Gayet de vermediler.

City 33 şut atmış. 1 gol atmış 😃 o da Rudiger yüzünden. Bu başarı mı şimdi yani? Adamlara gol attırmamaya çalıştılar ve atamadılar. Şut sayısına bakarak da yorum yapılmaz bu konuda. Hep gol olma ihtimali düşük olan yerlerden gol olma ihtimali düşük şekilde vurabildiler istisnalar dışında.

Forveti bile olmayan takımın ileride oynamasını beklemek çok garip .
Savunma taktiği yaptılar ve kazandılar.
xG City’de daha fazla zaten neredeyse 3 yani gol olma olasılığı düşük yerlerden vurmamışlar. Real Madrid sanki tarihinde ilk defa defans oynuyor gibi konuşuyorsun. Benzema Madrid’deyken de Madrid her maç 11 kişi defans yapıyordu. Aşırı sıkıcı bir futbolları var.

xG City’de daha fazla zaten neredeyse 3 yani gol olma olasılığı düşük yerlerden vurmamışlar. Real Madrid sanki tarihinde ilk defa defans oynuyor gibi konuşuyorsun. Benzema Madrid’deyken de Madrid her maç 11 kişi defans yapıyordu. Aşırı sıkıcı bir futbolları var.
14 uclsi var diye Madrid sevip Hala Madrid diye ortalıkta gezinen tayfaya da gülücük yakışırdı bu yoruma zaten tam oldu. Defans oynadıkları için oyunlarını sıkıcı buluyorum diyorum gülücük atıyor, garip.

14 uclsi var diye Madrid sevip Hala Madrid diye ortalıkta gezinen tayfaya da gülücük yakışırdı bu yoruma zaten tam oldu. Defans oynadıkları için oyunlarını sıkıcı buluyorum diyorum gülücük atıyor, garip.
City'nin De Bruyne'nin pozisyonu ve Foden pozisyonu denilebilir onlar dışında net pozisyonunda yok. Adamlar topu çevirdi durdular. Benzema Madrid'de iken 11 kişi defans yapıyorlardı o yüzden eze eze Şampiyonlar Ligi kazandılar.
Finalde kapandılar deme. Adamlar golü attı ve savunmasını yaptı.

Savunma futbolu sıkıcı bulabilirsiniz buna hahaha atmadım zaten. Benzema dönemi 11 kişi defans yaptı demeniz komikti.
PSG ve Chelsea maçları bile yeter.

Real Madrid'i sevmemin nedeni balonları patlatmasıdır.

City'nin De Bruyne'nin pozisyonu ve Foden pozisyonu denilebilir onlar dışında net pozisyonunda yok. Adamlar topu çevirdi durdular. Benzema Madrid'de iken 11 kişi defans yapıyorlardı o yüzden eze eze Şampiyonlar Ligi kazandılar.
Finalde kapandılar deme. Adamlar golü attı ve savunmasını yaptı.

Savunma futbolu sıkıcı bulabilirsiniz buna hahaha atmadım zaten. Benzema dönemi 11 kişi defans yaptı demeniz komikti.
PSG ve Chelsea maçları bile yeter.

Real Madrid'i sevmemin nedeni balonları patlatmasıdır.
Bahsi geçen maçlarda 2. PSG maçı hariç 10 şutu ve 1.5 xG’yi geçememeleri ve sizin bunun üzerine 11 kişi defans yaptı cümlesini komik bulmanız ironik olmuş. Nasıl alıştıysa 11 kişinin kalenin önünde dönmesine, 7 şut atıp 0.75 xG yakaladığı maçta Madrid’in savunma yapmadığını düşünüyor.

Bahsi geçen maçlarda 2. PSG maçı hariç 10 şutu ve 1.5 xG’yi geçememeleri ve sizin bunun üzerine 11 kişi defans yaptı cümlesini komik bulmanız ironik olmuş. Nasıl alıştıysa 11 kişinin kalenin önünde dönmesine, 7 şut atıp 0.75 xG yakaladığı maçta Madrid’in savunma yapmadığını düşünüyor.
İstedikleri kadar xG oranı yakalasınlar. Golü atabilmişler mi? Turu kim geçmiş? Önemli olan bunlar.
Tekrar söylüyorum sıkıcı futbol oynandığını düşünüyor olabilirsiniz. Ama Real Madrid'in kadrosu göz alındığında City ile başa baş oynamak gibi bir durumları yok. Gölü atıp savunma yapmaları gerekti. Öyle yaptılar.
İyi sosyaller!

Madrid'in kazanmasına sevindim ama bu maçta üstün olan taraf bence City idi. Güzel bir maçtı.

#halamadrid

Aynen 3 tane attı ve geçti City 🤣. Şimdi görmüşsünüzdür dalga mıymış Real miymiş.
100 milyon euroluk transferler ile yaş ortalaması 35 (!) olan Madrid savunmasını bile açamadılar. Avel Rudiger olmasa gol bile atamayacaklardı.
Lunin gibi vasat kaleciye bile 2 tane penaltı kurtarttılar.
İstedikleri kadar topla oynasınlar. Real Madrid diye bir gerçek var.
Hala MADRİD!!!
Futbol bilginiz çok kısıtlı, tartışmayacağım. Diğer turda Bayern Münih tarafından ezici bir mağlubiyet ile İspanya'ya geri dönecek Madrid. 35 şut atıp sadece 6 şut yiyen bir takım için savunması dalgalı demeniz neyin ne olduğunu belli ediyor. Avel Rüdiger dediğiniz adam takımını kaç kere ipten aldı. Maçı nerenizle izlediğinizi de belli ettiniz, Don Kişot okumaya birazcık ara verin. :D Carvajal, Nacho tarzı yıllardır Real Madrid takımında forma giyen, İspanya Milli Takımının ezeli oyuncularını küçümseyip rakip için çok daha güçlüydü demeniz ayrı bir ironi olmuş :D Bazen yazdığınız şeyleri düşünerek yazmanız gerekiyor, dışarıdan çok komik görünüyorsunuz.

Futbol bilginiz çok kısıtlı, tartışmayacağım. Diğer turda Bayern Münih tarafından ezici bir mağlubiyet ile İspanya'ya geri dönecek Madrid. 35 şut atıp sadece 6 şut yiyen bir takım için savunması dalgalı demeniz neyin ne olduğunu belli ediyor. Avel Rüdiger dediğiniz adam takımını kaç kere ipten aldı. Maçı nerenizle izlediğinizi de belli ettiniz, Don Kişot okumaya birazcık ara verin. :D Carvajal, Nacho tarzı yıllardır Real Madrid takımında forma giyen, İspanya Milli Takımının ezeli oyuncularını küçümseyip rakip için çok daha güçlüydü demeniz ayrı bir ironi olmuş :D Bazen yazdığınız şeyleri düşünerek yazmanız gerekiyor, dışarıdan çok komik görünüyorsunuz.
6 şut görmesinin nedeni Real'in ilk 10 dakikada golü bulup sonra tur için kapanması. İsabet yüzdeleri de daha yüksek.
Konuyu Don Kişot'a bağlamışsın alakayı kurmak için üstün zeka gerek tebrik ediyorum.
mesajlarıma beğenmeme atıp bir açıklama bile yapamayan kişi için normal aslında.
Rudiger ise pozisyonda yaptığı hata için o yorumu yaptın.
City balonunu nasıl patlattığının farkındayım. Nacho ve Carvajal 60. Dakikadan sonra yorulan adamlar. Yaşlılar. 20 lik City kanatları tarafından kek edilmeli idiler.

Rakip daha güçlü itirazınız mı var?

Dışarıdan komik görünen sensin. İlk mesajıma yaptığın alıntının da sebebini iyi biliyorum garezini de biliyorum merak etme 😃.

Düşünen bir adam olsaydınız City gibi bir takımın kapanan Real Madrid karşısında turu geçeceğini iddia etmezdiniz.

Ben de tartışma istemiyorum ortak bir çözüme varmak mümkün değil.
Oyun zevki ve takımlar kişisel şeylerdir.
Basit bir yorumdan farklı iddialarda bulunmak sonra uzatmak saçma.
İyi forumlar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı