Manga okumak için site kurma önerisi

Eğer bir bağışçı kitlesi bulduysan bu çok iyi. Websitesi veya mobil uygulama, senin tercihin. Bir taslak hazırla, projeyi detaylıca planla. Yayınlayacağın zaman bağışlar çok işine yarar.
Yaklaşık 3 ay hedef belirledim her şeyi tamamlamam için çünkü tutmasını istiyorum ve içimde şu var ya bu 2 haftalık bir hevesse ?

Ben yapacağım WordPress üzerinden
Karar sizin tabii ki fakat WordPress ile bir süre sonra istediğiniz özellikleri ekleyememe gibi sorunlarla karşı karşıya kalacaksınız ve SEO işleriyle uğraşmak için bile 100$(yıllık) bir eklenti almanız gerekecek. Yapmışken bir yazılım dili öğrenip kendiniz yapmanızı ya da yaptırmanızı tavsiye ederim. WordPress'i sonradan kendi yazılımına taşıma işi gerçekten çok sancılı bir süreç.

Hocam acaba eğer mangaları kendi yükleyecekse forumda olduğu gibi işte manga özelliklerini seçme bölümü olurmu?
Mesela +18,+16 yada çıplaklık,cinsellik barındıran gibi seçenekler felan çünkü eğer bu tarz şeyler hoşuna gitmiyorsa ona göre başka bir manga okumaya başlar.
Evet haklısın olucak.. ecchi shounen gibi tarz seçimleri de olucak .

Hocam figma üzerinden web arayüzü tasarlayabilirsiniz daha kolay olur.
Hangisi zor olan ise
Yine de Discorddan yapacağınız reklamlarla mobil uygulamanızı indirtme ihtimaline karşın sitenize çekme olasılığınız çok daha fazla.
Evet
Eğer yapmaya başlamazsan öyle olur. Fakat kararını verip aklında kurarsan, çalışmaya başlarsan bunu başarabilirsin.
Öyle yapacağım
Karar sizin tabii ki fakat WordPress ile bir süre sonra istediğiniz özellikleri ekleyememe gibi sorunlarla karşı karşıya kalacaksınız ve SEO işleriyle uğraşmak için bile 100$(yıllık) bir eklenti almanız gerekecek. Yapmışken bir yazılım dili öğrenip kendiniz yapmanızı ya da yaptırmanızı tavsiye ederim. WordPress'i sonradan kendi yazılımına taşıma işi gerçekten çok sancılı bir süreç.
Arastiririm daha iyi olursa elbet öyle devam ederim.

Son düzenleme:
Bir sorum olucak yaşım 14 bu sorun olurmu Şahsen ben olmaz diye tahmin ediyorum çünkü emek,başarı yaşa bağlı değildir para kazanma v.b gibisine kartım var zaten.Eğer diyelim karta uyumlu olmuyor abim destek çıkar diye tahmin ediyorum..
Ödeme alma noktasında sorun yaşayacağını sanmıyorum fakat sen yine de yaşını kimseyle paylaşma. Seni aptal sanıp dolandırmaya çalışacak insanlarla dolu ortalık. Gerginliğe gerek yok.

Hocam acaba site kurduğunuzda manga okumaya başlandığında isteğe bağlı arkadan fon müziği verse eğer isterse kapatıp açabilecek yada sesi kısıp arttıra bilecek bir şey yapılsa nasıl olur?
Hatta yağmur sesi kuş sesinde kitap okumayı sevenler için onların sesini dahi bence kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı