Manhwa/manhua öneri

Hocam darling in the franxi izledim zaten berbat ve çalıntı bir anime, mha animesi fena değil ama kitlesi iğrenç, Demon Slayer çöp bir anime tek güzel tarafı çizimleri, borutoyu izlemedim ama çok kötü deniyor. Fate, hunter X hunter, attack on titan, fullmetal alchemist Brotherhood gibi kaliteli seriler izlerseniz animeleri seversiniz, o yüzden yanlış animelerle başlamışsınız dedim.
DiF çalıntı? Hangi seriden çalmışlar hocam?

Nge'den çalmışlar hocam.
Dostum Rimuru yu seviyorsan İnfinite Mana In The Apocalypse oneririm buna aşık olacaksın ama bu bir roman ve İngilizce ingilizcen yoksa chrome üzerinden otomatik ceviri var öyle okuyabilirsin için rahat olsun ben böyle okudum gayet de anlaşılır site olarak da Novelpub oneririm kaçırma derim Rimuru ya çok benziyor daha doğrusu ilerleyen bölümlerde anlayacaksın.

:D Allah için Evangelion nere DiF nere. İkisi de mecha diye nasıl çalıntı olabilir?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu işe yarayabilir sanırım.

Eskiden bir tane side by side videosu vardı diye hatılıyordum fakat sanırım kaldırmışlar o videoyu :D. Bazı sahneler ayrıntısına kadar Evangelion remake'i gibi bir şeydi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu işe yarayabilir sanırım.

Eskiden bir tane side by side videosu vardı diye hatılıyordum fakat sanırım kaldırmışlar o videoyu :D. Bazı sahneler ayrıntısına kadar Evangelion remake'i gibi bir şeydi.
Valla bu gösterdiğin sahnelerden çok bir şey anlamadım açıkçası. Tamam benzerler fakat hikaye anlamında çok farklı iki anime. DiF'a direkt çalıntı demek büyük ayıp olur.

Valla bu gösterdiğin sahnelerden çok bir şey anlamadım açıkçası. Tamam benzerler fakat hikaye anlamında çok farklı iki anime. DiF'a direkt çalıntı demek büyük ayıp olur.

Hocam :D. Videoyu izlemenizi öneririm. Olmadı altyazı açın veya video sahibinin konuşmalarını geçip sahnelere bakın.

Hikaye anlamında evet Zero Two - Hiro arasındaki hikaye orijinal olabilir fakat maalesef ki mecha konsepti, mechaların mekanizmaları, savaşlar, bazı sahneler vs. Eva'dan alındığı aşırı belli. Tabii bunlar eğer Dif'i Eva'dan önce izlerseniz fark edilecek detaylar değiller zira ilk defa görüyorsunuz fakat Eva izledikten sonra Dif izlediğinizde dikkat ederseniz fark edebileceğiniz şeyler bunlar.

Fakat tabii ki sadece bir animeden her ne kadar sahne, konsept tarzı şeyler alsalar bile burada asıl önemli olan o animenin iyi yapıp yapamadığı ve onları kendine orijinalleştirdiği. Eğer sadece "diğer animelerden aşıran animeler kötüdür" deseydik şu anda günümüz shounen serilerinin %90'ı "Dragon Ball çakması" olarak nitelendirilirdi :D (bazıları hala nitelendiriyor gerçi).

Ama bana kalırsa (bu kişisel görüşüm ve kesinlikle sizin zevklerinize laf atmak amacında değilim) Dif bunu da iyi yapamıyor. Savaşlarda neredeyse her konuda Eva'nın gerisinde kalıyor ve "Eva çakması bir anime" baskısının altında kalıyor. Ayrıca animenin Eva'dan daha iyi hikaye sunamaması ve bir zamandan sonra animenin aşk ve evlenme üzerine kayması da bu animenin sevilmemesinde ve overrated olarak anılmasında bir büyük etken.

Ana karakterin güçlendiği güç fantezisi serileri severim. Önerileriniz nelerdir? Serinin kendisi ve çevirisi ( İngilizce olsa bile) bitmiş öneriler olursa sevinirim. Spare me my lord okudum en son, 575'ten sonrası Çince, içim acıyor.
Manhwa dedin mi akıllara hemen solo leveling gelir. Cidden çok iyi bir manhwa.

Manhwa dedin mi akıllara hemen solo leveling gelir. Cidden çok iyi bir manhwa.
4 kere okudum :D O tür bir şeyler lazım o yüzden. Ve bitmiş olsa çok güzel olur çünkü Spare me my lord bitmemişti yarım kalması üzücü. Hani bi kaç aylık bişi sıkıntı değil de Spare me de çincesi 800 ingilizcesi 575te... 2 ayda 2 bölüm vs çeviriliyor, ömrümden daha uzun sürer bitmesi

4 kere okudum :D O tür bir şeyler lazım o yüzden. Ve bitmiş olsa çok güzel olur çünkü Spare me my lord bitmemişti yarım kalması üzücü. Hani bi kaç aylık bişi sıkıntı değil de Spare me de çincesi 800 ingilizcesi 575te... 2 ayda 2 bölüm vs çeviriliyor, ömrümden daha uzun sürer bitmesi
Önerdiğim İnfinite Mana İn The Apocalypse Solo Leveling türüne giriyor ilk 100 Bölüm diyelim

Yeni konular

Geri
Yukarı