Manjaro çok yavaş açılıyor ve kasıyor

Redblow

Hectopat
Daha fazla  
SSD diskin bir kısmına Manjaro bir kısmına Windows kurmuştum. Windows'u tamamen kaldırıp Manjaro'nun kalmasını istiyorum. Nasıl yapabilirim? Bir de Manjaro açılışı çok yavaş 40 saniyeyi bulabiliyor ilk açıldığı anda bir kasma oluyor, bunu nasıl düzeltebilirim? Grup ayarlarıyla alakalı sanırım ama pek bir bilgim yok. Şimdiden teşekkürler.

SSD diskin bir kısmına Manjaro bir kısmına Windows kurmuştum. Windows'u tamamen kaldırıp Manjaro'nun kalmasını istiyorum. Nasıl yapabilirim? Bir de Manjaro açılışı çok yavaş 40 saniyeyi bulabiliyor ilk açıldığı anda bir kasma oluyor, bunu nasıl düzeltebilirim? Grup ayarlarıyla alakalı sanırım ama pek bir bilgim yok. Şimdiden teşekkürler.
Kardeşim xfce falan kursaydın madem. Plasma ağır gelebilir bazı durumlarda. Yavaş açılma osrunu için dediğim gibi geç açılan servisleri belirleyip optimize etmek gerekiyor.

Başlık neden değişiyor anlamadım başlık böyle değildi neyse asıl sorunum Windows'u silip sadece Linux'un kalmasını istiyorum bunu nasıl yapabilirim Manjaro'yu kurarken disk kısmında install alongside seçmiştim o biraz işleri bozdu sanırım Windows'ta Linux'u görüntüleyemiyorum ondan dolayı galiba

Bir de Manjaro açılışı çok yavaş 40 saniyeyi bulabiliyor

Yardım isterken donanım bilgisi vermeyi unutmayın.
Alttaki komutların çıktısını komut tagı <> içinde verin.
Kod:
inxi -Fxz
Kod:
systemd-analyze
Kod:
systemd-analyze blame

Geri
Yukarı