Manjaro sistem USB belleği görmüyor

Dediğim gibi tam hatırlamıyorum ekran görüntüsü verirseniz daha iyi olur benim için.
Kusura bakmayın sizi de uğraştırıyorum ancak yanlış bir şey yapmak istemiyorum.

Screenshot_20210330_185753.png

Dediğim gibi tam hatırlamıyorum ekran görüntüsü verirseniz daha iyi olur benim için.

Kusura bakmayın kısa bir internete baktım "MSDOS" ya da "GPT" seçebilirsiniz "GPT" daha güncel bir tablolama yöntemidir o yüzden daha iyi olur. Zaten sonra biçimlendireceksiniz dediğim gibi.
GPT seçtikten sonra işlem tamamlandı. Belleği çıkarıp bilgisayarı yeniden başlattım ancak taktığımda yine algılamadı. Ama artık "/dev/sda: tanınmayan disk etiketi" yazmıyor. Şu geliyor:
Screenshot_20210330_190826.png

Tamam artık sağ tıklayıp biçimlendir deyip NTSF, FAT32, exFAT formatlarından birini seçeceksiniz ve biçimlendirecek. Ha bu arada GParted uygulamasında işlemleri yaptıktan sonra uygula butonu var unutmayın onu.

Tamam artık sağ tıklayıp biçimlendir deyip NTSF, FAT32, exFAT formatlarından birini seçeceksiniz ve biçimlendirecek. Ha bu arada GParted uygulamasında işlemleri yaptıktan sonra uygula butonu var unutmayın onu.
Hocam çok yardım ettiniz, artık sizi uğraştırdığım için kendimden utanmaya başladım ancak bir sorun var. "Biçimlendir" seçeneğine tıklayamıyorum.
Ama terminal üzerinden biçimlendirilebilir belki.

Screenshot_20210330_191652.png

Hayır hayır! burası forum soru sormak yanıtlamak için var burası. Çözüme gelirsek en üstteki yeni seçeneğini seçip disk türlerinden (NTSF,FAT32,exFAT) birini seçip biçimlendirebilirsiniz. Burada resimli bir şekilde anlatılmış bakabilirsiniz.

Hayır hayır! burası forum soru sormak yanıtlamak için var burası. Çözüme gelirsek en üstteki yeni seçeneğini seçip disk türlerinden (NTSF,FAT32,exFAT) birini seçip biçimlendirebilirsiniz. Burada resimli bir şekilde anlatılmış bakabilirsiniz.
Sonunda oldu hocam. Sabahtan beri sırf şu işlem yüzünden Arch kurmaya başlayamadım. Ne kadar teşekkür etsem azdır sizlere, hiç bu kadar mutlu olacağım aklıma gelmezdi böyle bir sorunu çözdüğüm/üz için. Kendinize iyi bakın, iyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı