Maraş'ta 5.3 artçı yaşandı

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fay hatları uzun zamandır bu kadar enerji boşaltımı yapmamıştı. 5.3 ülkenin durumuna göre ürkütücü bir rakam. İnşallah daha ilerlemez.

Dün de 5 üstü büyüklüğünde depram olmuştu haberde görmüştüm. Kandilli rasathanesi sitesinden bakınca o bölgede her saat deprem oluyor.

5 ve üzeri olan bütün artçı depremler, yaşamış olduğum Kayseri'de bile net bir şekilde hissediliyor. Bu depremlerden Kayseri'nin bu kadar sağlam çıkmış olmasının temel nedeninin Doğu Anadolu Fay Hattı'nı tam olarak kapsamıyor olmasından kaynaklandığını düşünüyorum.

Celal Şengör programda artçı depremlerin devam edeceğini ve depremden yaklaşık 6 ay sonra 6.8 büyüklüğünde bir deprem daha olabileceğini söylemişti. Umarım zamanında alamadıkları önlemleri bu saatten sonra alamaları zor olsa da biraz da olsa akıllanırlar ve almaya çalışırlar.

İki fazlasına memleket ağladı be kardeş belli mi olur?
Kardeşim benim, demek istediğim o değil. Dediğin bölgede en az 100 tane 5-6 arası şiddette artçı yaşanmıştır zaten şu ana kadar. Normal bir şey bu olay... He artçı değilde ayrı bir deprem meydana gelirse sıkıntı olur.

Celal Şengör programda artçı depremlerin devam edeceğini ve depremden yaklaşık 6 ay sonra 6.8 büyüklüğünde bir deprem daha olabileceğini söylemişti. Umarım zamanında alamadıkları önlemleri bu saatten sonra alamaları zor olsa da biraz da olsa akıllanırlar ve almaya çalışırlar.
6.8 büyük hasar yaratır gibi.

Geri
Yukarı