Margarin ve Tereyağı Farkı

Makaleler
6
Yer
İstanbul
Tiramisu tarifinde margarin eklenmesi geçiyor, az miktar kullanacağım gidip büyük almak istemiyorum evde tüketen de yok. Onun yerine tereyağ kullanmanın ne etkisi olur? Supangle tarifinde margarin veya tereyağı ibaresini görünce aklıma geldi fakat beni tatmin eden bilgi bulamadım.

Ben
Tiramisu tarifinde margarin eklenmesi geçiyor, az miktar kullanacağım gidip büyük almak istemiyorum evde tüketen de yok. Onun yerine tereyağ kullanmanın ne etkisi olur? Supangle tarifinde margarin veya tereyağı ibaresini görünce aklıma geldi fakat beni tatmin eden bilgi bulamadım.
Ben tadında çok fazla değişiklik olacağını düşünmüyorum. Kullanabilirsiniz.

Tiremisu yapımında yağı nerede kullanacaksın? Bisküvileri kendin mi yapıyorsun? Mascarpone yerine labne kullanıyorsan eğer her şeyin yerine başka şey de koyabilirsin. Tarifteki margarin zaten kolaya kaçmak muhtemelen, tereyağı daha iyi olur. Elinde varsa biraz konyak, rom veya biraz kahve likörü eklemen iyi olur. Afiyet olsun. :)

Abartmayin canım, marketlerde puding gibi satılıyor süt ve birkaç malzeme eklemeniz yeterli. Onlardan aldım. Açıkçası sağlık kısmı umurumda değil. Tada, kıvama etkisi beni ilgilendiriyor. Yani sırf margarin almaya üşendiğim için ortaya kötü bir şey çıkmasını istemiyorum.

Tadı damağından kaybolduktan sonra mı hazır paket ürün olduğunu söylüyorsun. O kadar canımız çekti burada. :) Neyse afiyet olsun yine de. :)

Margarin tereyağının çakmasıdır ve çok zararlıdır.
Aralarında tat olarak hiçbir fark olmamakla beraber margarin kullanılması sağlık açısından uzun vadede zararlıdır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı