Marketteki çocuğun yaptığı hareketler

Haklısın belki öyle yapabilsem daha rahat hissederdim ama psikolojim çökmüş durumdayım zaten dısarı cıktıgım zaman da gergin bir yüz ifadesi olur bende

Cıkmadan önce de şüphe ettim kesin böyle bir saçma sapan bir şey başıma gelecek diye.

Sen kendi içinde düşünüyorsun ki:
"Bana bakanlar küçücük çocukla bile baş edemiyor diye düşünüyorlar, zayıf diye düşünüyorlar. Rezil oldum." Bu şekilde düşünüyorsun.

Ama dışardakliler aslında şunu düşünüyor: "Ne kadar da tatlı küçük bir çocuk, oyun oynuyor."

Ya benim tek derdim sadece normal düşünen insanların bu tarz olaylara bakışını anlamaktı.
Normal düşünmek diye bir şey yok. Ortalama biri birazcık bile umursamazdı.

Ortalama bir insandan çok daha alıngan olduğunuz için aşağılanmanın büyük bir bölümü kendi kafanızın içinde gerçekleşiyor. Siz kendinizi kimsenin yapmadığı kadar aşağılıyorsunuz. Buraya kadar bir sorun yok. 'Kendimi ezdirmemek için bir şeyler yapmam gerekli' düşüncesi ve o şeyi yapamamak sizi asıl zora sokan durum. Bu biriktikçe de daha kötü bir hal alıyor. Böyle durumlarda mantığınızı kullanın. Gerçekten bir tepki göstermek zorunda mıydınız? Değilseniz bunu bir yenilgi olarak düşünmeyin.

Tabii durum böyle çözülecek gibi değil. Psikolog şart gibi gözüküyor. Maddi sıkıntılarınızın olduğunu okudum fakat ne yapıp ne edip iyi bir psikolog'a gitmeniz gerekiyor.

Konu sahibinin dediklerinde bariz ciddi olmasına rağmen atılan alakasız mesajları doğru bulmadım. Kendini aşan konuları anlayacak kapasiteye sahip olmayıp, yönetici olsa sırf bu konuyu açtığı için konu sahibini uzaklaştıracak kişiler bile var. Diyecek bir şey bulamıyorum.

Herkese merhabalar,

Az önce markete gittim, yaklaşık olarak 3-4 yaşında olan bir erkek çocuğu annesiyle beraber alışveriş yapmış.

Beni görünce dövüş hareketleri yaptı, ayağını kaldırdı ve eliyle garip hareketler yaptı. Uzaktaydik aramızda yaklaşık 3-4 metre mesafe vardı. Annesi de daha da ileride idi sonra çocuğu çağırdı zaten o da gitti.

Ben hicbir şey diyemedim dalga geçilmiş aşağılanmış hissediyorum ve su an ağlamak üzereyim gerçekten. Zaten özgüvenim de yok orada çocuğu tokatlamam istedim ama yapamadım.

Yapamadığım için de özgürlüğümü kaybetmiş ve dalga geçilmesine maruz kalmışım gibi hissettim. İçten içe ölüyorum.

Başka insanlar da vardı neden ben hep neden bütün belalar beni buluyor. Artik intihar noktasına geldim gerçekten. Yaşamdan 1 gram zevk almıyorum

Ya küçücük çocuk beni taciz ediyor, benle dalga geçiyor alaya aliyor ben ise hicbir şey yapamıyorum

Boyle bir olay sizin basiniza geldi mi ya şimdi ben cidden nasıl yaşayacağım ya bu ezilmişlik ile nasıl dışarı çıkacağım nasıl ayni markete gideceğim, bu nasıl adalet ya?

Çocuk bana her şeyi yapacak, ben ise bir şey yaptığım an suçlu olacağım.

Basiniza geldi mi siz nasıl davrandınız da kurtuldunuz ya da ne yapmam gerekiyor.

NOT: Anlattıklarım çok ciddi arkadaşlar ne olur dalgaya almayın size yalvarıyorum.

Şöyle düşündüm, çocuk dövüş haraketleri öğrenmiş ve size göstermek istemiş :D Çocuk zaten, o yaşlar da yapabilir, dalga geçse bile ben çocuğu eğlendiririm, ufak ufak şakalar yaparım :D @bloodyxTR sen bir psikoloğa git.

Hocam, dostane bir şekilde söylüyorum doktora gidin ona anlatın bunları, burada yazılan şeyler size zarar verebilir, profesyonel destek almanız gerekebilir. En iyi çözümü doktor verecektir.

Ben 10 yaşındakileri bile çocuk diye ciddiye almam pek sen bir de 3-4 yaşındakini mi ciddiye alıyorsun? O yaştaki kuzenim Minecraft'tan etkilenip tam gaz ağaç yumruklayıp bileğini fena bükmüştü eli 1 ay alçıda kalmıştı :D. Yaşın kaç hiç bir fikrim yok ama bu tip şeyleri takmamayı öğrenmen lazım, yoksa daha çok aşağılanırsın ezilirsin depresyona girersin.

Herkese merhabalar,

Az önce markete gittim, yaklaşık olarak 3-4 yaşında olan bir erkek çocuğu annesiyle beraber alışveriş yapmış.

Beni görünce dövüş hareketleri yaptı, ayağını kaldırdı ve eliyle garip hareketler yaptı. Uzaktaydik aramızda yaklaşık 3-4 metre mesafe vardı. Annesi de daha da ileride idi sonra çocuğu çağırdı zaten o da gitti.

Ben hicbir şey diyemedim dalga geçilmiş aşağılanmış hissediyorum ve su an ağlamak üzereyim gerçekten. Zaten özgüvenim de yok orada çocuğu tokatlamam istedim ama yapamadım.

Yapamadığım için de özgürlüğümü kaybetmiş ve dalga geçilmesine maruz kalmışım gibi hissettim. İçten içe ölüyorum.

Başka insanlar da vardı neden ben hep neden bütün belalar beni buluyor. Artik intihar noktasına geldim gerçekten. Yaşamdan 1 gram zevk almıyorum

Ya küçücük çocuk beni taciz ediyor, benle dalga geçiyor alaya aliyor ben ise hicbir şey yapamıyorum

Boyle bir olay sizin basiniza geldi mi ya şimdi ben cidden nasıl yaşayacağım ya bu ezilmişlik ile nasıl dışarı çıkacağım nasıl ayni markete gideceğim, bu nasıl adalet ya?

Çocuk bana her şeyi yapacak, ben ise bir şey yaptığım an suçlu olacağım.

Basiniza geldi mi siz nasıl davrandınız da kurtuldunuz ya da ne yapmam gerekiyor.

NOT: Anlattıklarım çok ciddi arkadaşlar ne olur dalgaya almayın size yalvarıyorum.
Ben olsam kafasını taşla ezerek öldürürüm. Boşver, büyüklük sende kalmış.

Yanlış anlama ama bence senin asıl derdin bi çocuk değil, sen dışarıda seni ezikleyenlere dolmuşsun bu çocuk sadece son damla olmuş. Eğer dediğim gibiyse şunu bil ki her zaman güçlü güçsüzü ezer, takmamayı öğrenirsen kimse seni ezemez çünkü savaşmayan birini yenemezler. Ama olay sadece bi çocuk hareketinden ibaretse çok takıntılı olduğunu söylemekten başka yapabileceğim bir şey yok.

Geri
Yukarı