Marmaray'da sarılan çiftlere "neden sevişiyorsunuz?" diye tepki gösteren yolcu, çifti darp etti!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Maalesef. Videodaki kişinin duruşundan onda bu eksiklik olduğu anlaşılıyor.

Bu gibilere kalsa insan sevgilisinin elini tutamaz, sevgilisini öpemez, sevgilisine sarılamaz daha doğrusu bunları dışarıda yapamaz neden mi? E dışarıda yaparsa toplum ahlakı bozulur çünkü zaten toplumumuz aşırı ahlaklı tecavüz, cinayet gibi olaylar asla olmuyor iki kişinin sokakta sarılması toplum ahlakını bozacak hep sinirlendiğim bir konudur insanların böyle basit olaylara toplum ahlakı bozulacak gözüyle bakması

Ya tamam öpüşmekten de rahatsız olabilir insanlar ama köşesinde öpüşen çift mi daha rahatsız edicidir, beygir gibi metronun ortasında dövüşen insanlar mı? Çocukların kötü etkilenmesi bakımından da insanlara rahatsızlık vermek bakımından da kavga çıkartmak daha kötü.
Tabii ki öyle, haklısınız.

Öncelikle uyarıp tartışmak şiddet çeşidi değildir, gidip avaz avaz bağırarak hakaret etmek sözlü şiddettir ki şiddetin bu türlüsü de yanlıştır. Yani "keşke bizim ülkede başka şiddet türleri olsa" demenin doğru olduğunu düşünmüyorum. (Zaten siz de bunu kastetmemişsinizdir sanırım ama sözlerinizden o anlam çıktığı için söyledim.)
İkinci olarak; her şiddete eğilimi olanı Arabistan'a yollamak istemiyoruz zaten. Kadın/erkek etkileşimi kendisine batan abaza "ahlak bekçilerine" bu davranışlarının yasal ve toplum tarafından hoş karşılanan bir davranış olduğu Arabistan'a gitmelerini tavsiye ediyoruz sadece. Burada kimseye karışamazlar, ağırlarına gidiyorsa gitsinler Arabistan'a sabahtan akşama kadar yaşasınlar ahlaki inançlarını.
Yanlış sözler kullanıyorsunuz hocam, şimdi Arabistan'ın kültürü ve örf adet kuralları farklıdır, ve böyle davranır, gelelim saldırgan kişiye, tabi ki niye saldırdığını tam anlamı ile bilemeyiz belki o kamera çekiminden önce tartışma yaşanmıştır bilemeyiz, ancak bizim de yazılı olmayan örf adet kurallarımız vardır, bu demek değil ki her birbirini öpen kişiye saldır ancak kişi rahatsız olmuş olabilir ve uyarma eyleminde bulunması daha doğru olurdu.

Konu içerisindeki kimseyle tartışmak gibi bir niyetim yok ama insanlar öpüşür. Öpüşmek gayet doğal bir eylemdir. Bunun birileri için kötü örnek ya da tahrik olabileceğine inanan kimseler varsa bu tür standart insani hareketlerin bulunmadığı ülkelerde yaşamayı düşünebilirler. He bu lafa "siz kimi kovuyorsunuz?" gibi bir laf denecek olursa da uzay madenciliğinin konuşulduğu bir dönemde hala öpüşen insanlara takılabilecek kadar geri kalınmışsa daha rahat hissedilebilecek toplumlar arasında bulunmak kişi için yararlı olacaktır.

Dudaktan öpücükte sorun yok ancak yiyişme derecesinde öpüşme biraz cinselliğe girdiği için sorun olabilir evet. Öpücük bir sevgi eylemi, çocukların sevgi eylemi görmesi sorun olmayacaktır.
Yiyişme derecesini kast etmiştim.😃 Tabii ki de dudaktan öpücükte sorun yok. Afganistan’da yaşamıyoruz.

Konu içerisindeki kimseyle tartışmak gibi bir niyetim yok ama insanlar öpüşür. Öpüşmek gayet doğal bir eylemdir. Bunun birileri için kötü örnek ya da tahrik olabileceğine inanan kimseler varsa bu tür standart insani hareketlerin olmadığı ülkelerde yaşamayı düşünebilirler. He bu lafa "siz kimi kovuyorsunuz?" gibi bir laf denecek olursa da uzay madenciliğinin konuşulduğu bir dönemde hala öpüşen insanlara takılabilecek kadar geri kalınmışsa daha rahat hissedilebilecek toplumlar arasında bulunmak kişi için yararlı olacaktır.
Millet uzaya gider, enerji kaynakları üzerinde çalışmalar yapar. Halkları bunları destekler ve takip eder. Bizimkiler de ahlak bekçiliği ve gericilikten başka bir şey yapmazlar.

IQ ortalamasına bakınca gayet normal. Bu ülkeden belli sayıda kişi haricinin bir vasfı yok, maymunlardan biraz daha gelişmiş varlıklar sadece. O yüzden çok kafaya takmamak lazım hocam, bu tür gericiler her zaman olacak bu ülkede.

Konu içerisindeki kimseyle tartışmak gibi bir niyetim yok ama insanlar öpüşür. Öpüşmek gayet doğal bir eylemdir. Bunun birileri için kötü örnek ya da tahrik olabileceğine inanan kimseler varsa bu tür standart insani hareketlerin olmadığı ülkelerde yaşamayı düşünebilirler. He bu lafa "siz kimi kovuyorsunuz?" gibi bir laf denecek olursa da uzay madenciliğinin konuşulduğu bir dönemde hala öpüşen insanlara takılabilecek kadar geri kalınmışsa daha rahat hissedilebilecek toplumlar arasında bulunmak kişi için yararlı olacaktır.
İnsanların yıllar boyunca fikirleri ve düşünce yapıları değişmiştir, ayrıca birisi o öpüşmenin ve sarılmanın doğru görülmediği ülkede büyüdüğünde doğal olarak o kişi de garipser mesela, genelleme yapmak doğru değil her zaman diyorum, ayrıca nerede öpüştüğü de var, yaşadığı yer ve insanlarına göre değişir örnek veriyorum Avrupa'da birbirine sarılıp öpen insan gören kişiler normal karşılar ancak Arabistan'da bu böyle olmaz çünkü o kişilerin o davranışı uygun bulmayıp büyümüştür, lütfen mesaj yazarken biraz objektif bakın.

Yanlış sözler kullanıyorsunuz hocam, şimdi Arabistan'ın kültürü ve örf adet kuralları farklıdır, ve böyle davranır, gelelim saldırgan kişiye, tabi ki niye saldırdığını tam anlamı ile bilemeyiz belki o kamera çekiminden önce tartışma yaşanmıştır bilemeyiz, ancak bizim de yazılı olmayan örf adet kurallarımız vardır, bu demek değil ki her birbirini öpen kişiye saldır ancak kişi rahatsız olmuş olabilir ve uyarma eyleminde bulunması daha doğru olurdu.
Ben birbirine karşı sevgi eylemi gösteren insanlardan rahatsızlık duymadığım için oradaki saldırgan şahsın nasıl hissettiğini pek bilmiyorum ama hadi yukarıda da dediğim gibi anlayış gösteriyorum, tamam rahatsız olmuş olabilir. Peki onun metro ortasında birine saldırması yazılı olmayan (ve de yazılı olan) örf ve adetlere ters değil mi? Öpüşmekten daha ahlaksız bir hareket değil mi kavga etmek?

Önceden aralarında birşey geçmişse zaten bu söylediklerimizin de bir anlamı yoktur, ben öpüştükleri için saldırması üzerinden konuştum hep.

Ayrıca Arabistan konusunu uzatmak istemiyorum, sadece son olarak şunu eklemek istiyorum; genelleme yapmama olanak sağlayacak kadar Arap gördüm, aralarında iyisi ahlaklısı tabii ki vardır ama ben genelinin aynı olduğu kanaatindeyim. Bu fikrimi değiştirmemi sağlayacak hiçbir Arapla da karşılaşmadım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı