Marvel vs DC

Hangisi?

• Marvel

Oy: 32 57,1%
  • DC

Oy: 24 42,9%

• Oy verenlerin toplamı
    56

Carlsberg

Kilopat
Makaleler
9
Soru açık, siz hangisinin daha iyi olduğunu düşünüyorsunuz?

Şahsen her ikisininde çok başarılı firmalar olduğu ve kavga edercesine karşılaştırmanın çok gereksiz olduğunu düşünüyorum. Her ikisininde zevkini tatmak varken ne diye kendimizi birine sabitleyelim ki?

Yinede ufak bir kıyaslama yapmak gerekirse, şahsi fikrim olarak, her ne kadar sinematik evrende Marvel'in başarısı tartışılmayacak derecede DC'nin üzerinde olsa da bana DC'nin karakterleri çok çok daha ilgi çekici geliyor. Özellikle Shazam ve Aquaman fragmanlarından sonra DCU'nun şahlanacağını düşünüyorum. Ayrıca linç yemek istemiyorum ama kimsenin beğenmediği Batman V Superman filmini de ben oldukça zevkle izlemiştim. Şaheser değil belki ama ben çok da kötü olduğunu düşünmüyorum, keyif aldım yani.

Tabii tüm bunlar en sevdiğim kahramanın -aynı zamanda filmin- küçüklüğümden beri değişmeyen Deadpool olduğunu gerçeğini yine değiştirmiyor.

Sonuç olarak en sevdiğim kahraman ve film Marvel'a ait ancak buna rağmen DC'yi oldukça ilgi çekici buluyorum.

marvel-vs-dc-costume-clash-infographic.jpg

Film bazinda ipler uzun yillardir Marvel'in ellerinde. Ama karakter ve gecmisleri olarak kesinlikle DC derim. Isin gorselinde Marvel kazansa da karakter konusunda gecemez.

Cizgi roman satisinda da karakterlerin yapisi sayesinde ustunluk DC'nin elinde.

Batman V Superman'in uzun versiyonu işi toparlamıştı bence de. Ayrıca Ben Affleck bana göre çok iyi bir Batman olmasına rağmen önceki Batman üçlemesine göre ''tırt'' senaryolara sahip filmlerde oynamış olması biraz gölgede bıraktı onu. Yeni gelecek Batman filmini Ben Affleck yönetseydi çok iyi olurdu bana göre ama işler yine karışık orada.

Genel olarak sinemada Marvel filmleri zaten çok başarılı ve eğlenceli filmler.

Marvel karakterleri daha bağlayıcı gibi geliyor bana izleme keyfi olarak. DC karakterleri çizgi roman konusunda daha büyük bir kitleye sahip ve bence bu platformda filmlerden ziyade çizgi romanlar daha büyük değere sahip. Hangisini daha çok takip ediyorsun diye sorsalar tercihim Marvel'dan yana olur benim.

Tony Stark adamdır. Kaptan Amerika arkadaş ayağına haindir:)

Marvel sinematik evrende çok önde ancak ben Çizgi Roman kahramanlarını sadece sinemadan takip etmeyen biri olarak DC'yi daha çok seviyorum. Yine de %51 DC %49 Marvel diyebilirim, birini sevip diğerinden nefret etmiyorum. Çocukluğumda Batman'in çizgi filmi ve oyunları(Arkham serisi değil) ile büyümüş biri olarak benim için en önde Batman geliyor. DC'de en sevdiklerim Batman, Superman, Flash, Joker... Marvel'de ise en sevdiklerim Carnage, Venom, Wolverine(sinematik evrenden önce X-Men çizgi filmi ile) sanırım.

Bana göre bir ''SÜPER KAHRAMANIN'' hızlı koşmaktan, ok atmaktan başka yetenekleri de olmalı bana göre Marvel çok çok daha iyi.

Nasıl yani, karşılaştırmalı olarak örnekleyebilir misiniz? Bakış açısını merak ettim. Bu cümlenizden yola çıkarsak sona DC'nin çok daha iyi olması gerekmez mi? Karakter güçleri olarak çok daha çeşitli ve üstün çünkü. Örnek vermem gerekirse, dediğiniz özelliklere sahip olan Flash ve Quicksilver'ı karşılaştırırsak Flash kat kat daha üstün bir karakter.

Eğer her türlü kategoride karşılaştıracaksak DC derim. Özellikle çizgi romanları ile çizgi filmleri çok kaliteli. Fakat film işinde açık ara ile Marvel önde. Karakterler konusunda karşılaştırma yapmak zor çünkü iki dünya da zaman zaman birbirinden kopyaladığı ya da benzer konulardan esinlendiği için benzerlikler çok fazla. DC için karanlık diyorlar, evet doğru ve adamlar bu konuya odaklanmalı çünkü bu işte iyiler. Marvel daha çok eğlenmelik gibi iken DC daha ciddi bir izlenim yaratıyor.

Nasıl yani, karşılaştırmalı olarak örnekleyebilir misiniz? Bakış açısını merak ettim. Bu cümlenizden yola çıkarsak sona DC'nin çok daha iyi olması gerekmez mi? Karakter güçleri olarak çok daha çeşitli ve üstün çünkü. Örnek vermem gerekirse, dediğiniz özelliklere sahip olan Flash ve Quicksilver'ı karşılaştırırsak Flash kat kat daha üstün bir karakter.
Ben DC karakterlerini kendi aralarında değil Marvel'a göre karşılaştırdım yani benim görüşüm bu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı