Marvel vs DC

Hangisi?

• Marvel

Oy: 32 57,1%
  • DC

Oy: 24 42,9%

• Oy verenlerin toplamı
    56
Ben DC karakterlerini kendi aralarında değil Marvel'a göre karşılaştırdım yani benim görüşüm bu.

Tamam bende öyle yaptım işte, Flash DC’nin, Quicksilver ise Marvel’in karakteri. Söylediğin kriterlerde karşılaştırırsak, koşmaktan başka vasfı olmayan Quicksilver, ondan çok üstün olan ise Flash, yanlış mıyım?
Görüşe elbette saygı duyuyorum, sadece bakış açısını merak ettim, ondan soruyorum.

Her ikisi de yıllar içerisinde çeşitli yöntemler ile (araklama gibi) birbirine benzer kahramanlar ve hikayeler üretmiş firmalar. Çocukluğu Batman, Superman, Spiderman (2 DC, 1 Marvel) gibi kahramanları bilerek geçmiş biri olarak, son yıllarda Marvel'ın kahramanlarını hem kendi yapımları içinde hem de dış yapımlarda çok fazla ve fena da olmayan şekillerde gördük. Kitlelere ulaşma açısından Marvel çok daha iyi iş çıkardı bence. Son olarak Shazam ile yapılmış en kötü kahraman filmlerinden birini izleyeceğiz gibi hissediyorum, umarım haklı çıkmam. :)

Tamam bende öyle yaptım işte, Flash DC’nin, Quicksilver ise Marvel’in karakteri. Söylediğin kriterlerde karşılaştırırsak, koşmaktan başka vasfı olmayan Quicksilver, ondan çok üstün olan ise Flash, yanlış mıyım?
Görüşe elbette saygı duyuyorum, sadece bakış açısını merak ettim, ondan soruyorum.
Haklısın ben Quicksilver'a da Süper Kahraman olarak bakmıyorum. :)

Her ikisi de yıllar içerisinde çeşitli yöntemler ile (araklama gibi) birbirine benzer kahramanlar ve hikayeler üretmiş firmalar. Çocukluğu Batman, Superman, Spiderman (2 DC, 1 Marvel) gibi kahramanları bilerek geçmiş biri olarak, son yıllarda Marvel'ın kahramanlarını hem kendi yapımları içinde hem de dış yapımlarda çok fazla ve fena da olmayan şekillerde gördük. Kitlelere ulaşma açısından Marvel çok daha iyi iş çıkardı bence. Son olarak Shazam ile yapılmış en kötü kahraman filmlerinden birini izleyeceğiz gibi hissediyorum, umarım haklı çıkmam. :)

Son cümleye kadar doğru, katılıyorum ancak son cümlede niye Shazam’ı bu kadar yerdiğinizi anlamadım doğrusu. Ben fragmanını bile izlerken oldukça eğlendim, zaten Shazam karakteri gördüğünüz gibi bir çocuk o yüzden çok ciddi bir film beklemek biraz saçma olurdu. Ben bu tarz filmlerdeki komedi unsurlarını aşırı beğenen ve favori filmi Deadpool olan biri olarak Shazam için çok umutluyum. :)

Fantastik filmler hoşuma gitmiyor ve saçma geliyor. O yüzden ikisi de değil. Ve evet linç yemeye geldim. :ıslık:

Lilik bir durum yok, sevmeyebilirsin, zorla sevdirecek de değiliz yani 😄 Saygı duyarız, bende Game of Thrones’u sevmiyorum mesela.

-Martha :(
+Martha Martha!
-Marthağa :(
+Ha Marthaaaaa

Senaryosunun saçmalığı ile çocukluk aşkım kalbimi kırmış olsa da DC adamdır. Çizgi romanlar iki tarafta da çok eğlenceli ve güzel. Her iki şirketin de güzel yapımları var. Çizgi roman kısmında DC çok önde benim gözümde. Ayrıca eski animasyonları hala açıp açıp izlerim. Çok kaliteli yapımlar.

Fakat DC yöneticileri oldukça tecrübesizce hareket etti. Marvel 10 yılın sonunda Infinity War filmini çıkarttı. Bu hikayeye hakim olan insan sayısı parmakla sayılırdı belki ama dünyaya yayıldı 10 yılda. Batman, Superman, Aquaman, Flash gibi karakterler dünyaca tanınan, Batman Superman kavgası dünyaca bilinen hikayeler, olaylar. Marvel Infinity War hikayesinin popülerliğini dünyaya yaydı, DC Batman Superman kavgasını dünya insanın gönlünden çekip çıkardı resmen.

Bu arada Infinity War hikayesi bilinmiyodudan kastım çizgi romanla alakası olmayan adam duymamıştır. Fakat Batman Superman kavgasını duymuştur. :D Bilinmeyen bir hikaye değil tabii koskoca evrenin en popüler hikayesi...

Marvel.DC'de sadece Batman'i ve evrenini severim. Adalet Takımı'ni filan sevmem sadece Gotham. Batman en sevdiğim kahramandir ayrıca.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı