Masaüstü bilgisayar çok geç açılıyor

ademayazz

Hectopat
Arkadaşlar merhaba yakın bir zamanda bu sistemi aldım ama sistem çok geç açılıyor 20 saniye falan sürüyor monitöre görüntü öyle geliyor ve açılış ekranı geliyor yani anakart markasını falan gösteriyor acaba sorun ne olabilir herhangi bir uyumsuzluk var mı sistemde?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sabah bir konudaki arkadaş da 15dk da açılıyor diyordu. 20 saniye çok değil. Bilgisayar da bir kendine gelsin anca. Varsa başlangıç programlarını kapatın 3-5 saniye daha hızlanır.

İşletim sistemi yüklü mü?

Evet, hocam Windows 10 yüklü.

20 saniye geç mi?

Evet, hocam. Sanki 2 defa yeniden açılıyor gibi bütün fanlar falan açılıyor, sonra kapanıyor açılıyor. Bu süre içerisinde hiç görüntü olmuyor.

Sabah bir konudaki arkadaş da 15dk da açılıyor diyordu. 20 saniye çok değil. Bilgisayar da bir kendine gelsin anca. Varsa başlangıç programlarını kapatın 3-5 saniye daha hızlanır.

Neredeyse hepsi kapalı, hocam.

Teşekkür ederim, hocam. Deneyip dönüş yapacağım.

Hocam denedim bu sefer BIOS'a hiç giremiyorum. BIOS ekranı hemen geçiyor.

Sorununuz çözüldü mü? Sanırım siz Ultra Fast Boot'u açtınız, o nedenle açılışta BIOS'a giremiyorsunuz, eğer onu seçmediyseniz ve sorununuz çözülmediyse eski ayarlara dönün.
Windows'dan BIOS'a girip ayarları eski haline getirebilirsiniz.
PC'yi yeniden başlat derken Shift tuşuna basılı tutun, açılan ekranda sorun gider-gelişmiş seçenekler-UEFI donanım yazılımı ayarları-yeniden başlat.

Geri
Yukarı