Masaüstü Bilgisayar için RGB Aydınlatma Nasıl Yapılır?

Anakartınızda RGB kontrol pinleri varsa, şerit LED veya LED'li fan alabilirsiniz.

Anakartım Msi Bazooka B150M. Led kontrol paneli var mı bilmiyorum. Eğer yoksa kontrol paneli mi almalıyım fanlarla birlikte ? Yalnız kasa içine monte etmek istiyorum.

XIGMATEK
Böyle bir şey almam gerekiyor sanırım ?
Bunu kasa içine takabilirim dimi ? (yani kontrolcüyü)
Üstte 2, Önde 1 ve sol yanda 2 adet fan yuvası var. Egzos fanı haricinde.
Fanların hızlarını kontrol edebilir miyim bu kontrolcü ile ?
Nasıl bir kombinasyon yapmam gerekir arkadaşlar ?
650 W güç kaynağı kullanıyorum. Yeterli besleme alabilir miyim ?
Anakartınızda RGB kontrol pinleri varsa, şerit LED veya LED'li fan alabilirsiniz.
Maalesef RGB led kontrolü yokmuş. Set halinde satılan fan kiti almam mı gerekiyor acaba ?

Son düzenleme:
DR12 Pro modeli daha iyi gibi sanki aura sync özelliği tam olarak nedir peki ?
Peki bunda fan hızı ayarlayabiliyor muyuz ?
Bir de bu kontrolcüyü kasa içinde nereye sabitlemek gerekir ?
Kontrolcü mıknatısla kasaya sabitlenen bir yapıda değil sanırım. Daha önce rgb fan takmadım sizce zorlanır mıyım ?
650 Watt güç kaynağı yeterli besleme sağlar mı ? İmzamda kullandığım bileşenlerle birlikte ?

Son düzenleme:
DR12 Pro modeli daha iyi gibi sanki aura sync özelliği tam olarak nedir peki ?
Peki bunda fan hızı ayarlayabiliyor muyuz ?
Bir de bu kontrolcüyü kasa içinde nereye sabitlemek gerekir ?
Kontrolcü mıknatısla kasaya sabitlenen bir yapıda değil sanırım. Daha önce rgb fan takmadım sizce zorlanır mıyım ?
650 Watt güç kaynağı yeterli besleme sağlar mı ? İmzamda kullandığım bileşenlerle birlikte ?
Hocam Auro eğer Asus Anakartın da Auro özelliği varsa yazılım üzerinden kontrol etmenizi sağlar. Fan ayararı ise iki kademeli şekilde, kontrolcüyü ise istediğiniz yere takabilirsiniz cırt cırt var. İncelemesini yaptım sitede bulabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı