Masaüstü Bilgisayar için RGB Aydınlatma Nasıl Yapılır?

MSI başka yazılım kullanıyor, Mystic Light. Ancak anakartın desteği yok. Bu yüzden harici kontrolcü almalı.
Arkadaşın önermiş olduğu modelde var sanırım harici kontrolcü ? Fan dizilimini nasıl yapmam gerekir peki ? 1 kasanın arkasında 1 önünde var ve işlemci fanı. Bunların haricinde 5 adet de fan yuvası var. Yani 5 tane daha taksam ses rahatsız eder büyük ihtimal.

Arkadaşın önermiş olduğu modelde var sanırım harici kontrolcü ? Fan dizilimini nasıl yapmam gerekir peki ? 1 kasanın arkasında 1 önünde var ve işlemci fanı. Bunların haricinde 5 adet de fan yuvası var. Yani 5 tane daha taksam ses rahatsız eder büyük ihtimal.
Ben DR12 PRO nun 3 tane fanını aldım kasa hemen yanımda duruyor fan devirini yükseltirsen ses duyuluyor ama normal devirde fanın olduğunu bile anlamıyorum.

Peki dostum linkte kullandığım kasada sizce nasıl durur ? 3 fanı takmadan önce ve taktıktan sonra soğutmaya ne kadar faydası oldu ? Yük altında fanları yüksek devirde mi kullanıyosun ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı