Bilgisayarı RGB LED'lerle aydınlatma

Sarp10

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Kasamı renklendirmek istiyorum ve bunun için sizden yardım istiyorum. Şu anda sahip olduğum sistem;
  • Intel i5 8400
  • MSI GTX 1050Ti Gaming X
  • MSI B360 PRO-VDH
  • Adata xpg 8 GB 3000 MHZ RAM
  • Corsair Builder vs450 450w 80+ PSU
  • Seagate 1 TB HDD
  • CoolerMaster Masterbox Lite 5 RGB
Önde 3 adet RGB arkada 1 tane renksiz olmak üzere toplam 4 adet fan kasanın içinde geldi. Konuyu da açmışken sormak istiyorum; kasanın fan renklerini nasıl kontrol edeceğim? Alırken sitede içinde RGB kontrolcü ile gelmektedir yazıyordu fakat içinden bu tarz bir şey çıkmadı. Nasıl bir parça olduğunu söylerseniz kutuya bir kez daha bakarım. Kendim yukarıya 3 tane ve egzoz fan yerine de 1 tane toplam 4 tane CM RGB fan almak istiyorum. Fakat bunları nasıl takacağım ve nasıl kontrol edeceğim bilmiyorum. Anakart girişleri hakkında da pek bilgim yok yardım ederseniz sevinirim. Bir arkadaş forumda Akasa LED şerit incelemesi yapmış. Onlardan da 2 tane almayı planlıyorum. Fakat nasıl takacağım onu da bilmiyorum. Görüntünün bütünlüğü için RGB hava soğutma almayı planlıyorum. Kaliteli ve RGB' si olan bir hava soğutma tavsiye ederseniz sevinirim. Bir de RAM' lerimi yenileyeceğim. Gigabyte' ın 2x16 RGB Tanelerinden alacağım, içinde 2 adet RAM şeklinde RGB çubuk veriyor. Bu harika bir detay. RAM konusunu en sona saklıyorum çünkü onun için aynı zamanda var olan RAM' imi de satacağım. Daha da ilerki zamanlarda CM vertical holder almayı da düşünüyorum. Fakat o da nasıl takılır bir bilgim yok ama onun için ilerleyen zamanlarda ayrı bir konu açarım. Gigabyte RAM kısmına kadar anlattığım sorulara cevap verirseniz çok çok sevinirim. Okuyan herkese şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı