Masaüstü bilgisayar mı, dizüstü bilgisayar mı?

Michael Faraday

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Benim bir masaüstü bilgisayarım var 11 yıllık ve yenisini almak istiyorum. Normalde masaüstü almak için para biriktiriyordum fakat ailem şu anda masaüstü istemiyor. Pişman olursun falan diyorlar. Alacağım bilgisayar da 6-7 bin TL civarı tutacak ve hem oyun hem de eğitim için kullanacağım. Laptop alırsam sistemi bayağı düşürmem gerekecek çünkü aynı sistemi laptopta almak 11-12 bin TL tutar sanırım. Sizce ne yapmalıyım? Kararı hangisinden yana vermeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tamamen senin kullanım şekline bağlı olarak değişir. Eğer üniversite için şehir veya ev değiştirmen gerekiyorsa laptop tabii ki de daha mantıklı. Ama bunun için bile bütçeyi biraz arttırmalısın ki giriş seviyesi bir Gaming laptop alabilesin. Her halukârda masaüstü bilgisayar daha güçlü olacaktır.

Şu anda laptoplar ekran kartı fiyatı kadar neredeyse, 5,6 bin TL civarında alacağınız masaüstü sizi tatmin etmez bence, bütçenizi 10 bine çıkarın derim.

Dostum ben laptop almak için 2 haftadır bakıyorum. Neredeyse tüm modellere baktım 13k bütçe ile alınabilecek. Maalesef istediğimi bulamadım tatmin edebilecek şekilde. Ya ısınıyorlar ya ekranları 144hz değil ya ram mhzleri düşük. Ayrıca ekran kartını çok kısıyorlar. O yüzden masaüstü almaya karar verdim.

Geri
Yukarı