Masaüstü bilgisayar parçaları nasıl daha hızlı satılabilir?

OMERTA

Decapat
Daha fazla  
Elimdeki sistemi hevesle topladım ama kullanacak vaktim olmadığı için satmak istiyorum ne kadar fiyat biçmeliyim sizce? Parçalara gerçekten gözüm gibi baktım sıkıntısı yok ama tek tek mi toplu mu satmak daha hızlı ve kârlı olur bir türlü karar veremedim. Ürünlerin bazıları sıfır. Sizce ayrı ayrı satmak daha mı avantajlı olur? 3 ay içinde satmış olmam gerekiyor.

Ryzen 5 5500(3 4 ay önce hazır sistem içinde geldi ama 2 hafta önce falan kullanmaya başladım kutusu ve stok fanı var)
A520M-K (10 Mayıs'ta sıfır aldım kfg mevcut)
2x8GB XPG 3200MHz RAM (10 Mayıs'ta sıfır aldım kfg mevcut)
XFX 2 fan RX550 2 GB ( FurMark 60 derece görmüyor jelatinleri bile duruyor kutu yok)
Thermaltake 450W PSU(12v için 396W verebiliyor)
1TB HDD 7200RPM markasını hatırlayamıyorum.
Ayrıca sistemde MX-4 8gr (2 defa kullanıldı) termal macun sürülü sistem olarak satarsam yanında hediye olarak verebilirim de.

Sistem olarak hızlı satılır. Parça parça olursa daha fazla para getirir. Tavsiyem tamamını elden çıkartmak istiyorsanız sistem olarak satmanız. Parça parça denerseniz bazı parçaları hiç satamayacaksınız çünkü. Ama şu anda bu sistemi ne kadar satabilirsiniz bilemem.

Sistem olarak hızlı satılır. Parça parça olursa daha fazla para getirir. Tavsiyem tamamını elden çıkartmak istiyorsanız sistem olarak satmanız. Parça parça denerseniz bazı parçaları hiç satamayacaksınız çünkü. Ama şu anda bu sistemi ne kadar satabilirsiniz bilemem.

Ana bileşenleri satsam benim için yeterli olur aslında PSU,HDD vs tek satılmaz gibi geliyor ama o kadar da önemli değil onlar. Sizce tek tek mi satışa koymalıyım? Sıfır fiyatlar da sürekli arttığı için çok ucuza koyuyormuş gibi hissediyorum.

Ana bileşenleri satsam benim için yeterli olur aslında PSU,HDD vs tek satılmaz gibi geliyor ama o kadar da önemli değil onlar. Sizce tek tek mi satışa koymalıyım? Sıfır fiyatlar da sürekli arttığı için çok ucuza koyuyormuş gibi hissediyorum.
Tercih meselesi. Fikrimi sorarsanız parça parça o sistemden sadece RAM ve anakartı hızlı satarsınız. Rx550 ekran kartı artık zayıf. R5500 ise pek tutmamış bir işlemci. Mekanik disk 2. el piyasası yaygın değil ve güç kaynağı da güncel kartlar için zayıf. Aylarca o parçalara spesifik olarak ihtiyaç duyacak birini beklemeniz gerekebilir. Siz ilanları hem sistem hem de parça olarak açın. Hangisi satılırsa ona göre güncellersiniz.

Tercih meselesi. Fikrimi sorarsanız parça parça o sistemden sadece RAM ve anakartı hızlı satarsınız. RX550 ekran kartı artık zayıf. R5500 ise pek tutmamış bir işlemci. Mekanik disk 2. el piyasası yaygın değil ve güç kaynağı da güncel kartlar için zayıf. Aylarca o parçalara spesifik olarak ihtiyaç duyacak birini beklemeniz gerekebilir. Siz ilanları hem sistem hem de parça olarak açın. Hangisi satılırsa ona göre güncellersiniz.

Teşekkür ederim öyle yapayım en iyisi.

Sistem olarak koyacağım ilanda fiyat hakkında fikri olan var mı?

Fiyat olarak bir öneriniz var mı? Bir de ilanları sarı sitede öne çıkartmak için 15TL'lik doping vs etki eder mi?
Şahsen doping ile ilgilenmeyenlerdenim. Parça fiyatlarına bakın. Ortalamanın biraz altında listeleyin. Satış şansınız artar.
Ben aradığım parçayı fiyata göre dizer, sorunsuz gördüğüm en ucuz ilanla iletişime başlarım mesela.

Fiyat olarak bir öneriniz var mı? Bir de ilanları sarı sitede öne çıkartmak için 15TL'lik doping vs etki eder mi?
Hayır ona gerek yok, parçaların fiyatlarına tek tek bak ona göre bir fiyattan koy. Mesela sarı sitede işlemcinin en düşük fiyatı 1700TL gözüküyor, 1500-1600 arası koyarsan daha hızlı satılır.

Hayır ona gerek yok, parçaların fiyatlarına tek tek bak ona göre bir fiyattan koy. Mesela sarı sitede işlemcinin en düşük fiyatı 1700TL gözüküyor, 1500-1600 arası koyarsan daha hızlı satılır.

Şahsen doping ile ilgilenmeyenlerdenim. Parça fiyatlarına bakın. Ortalamanın biraz altında listeleyin. Satış şansınız artar.
Ben aradığım parçayı fiyata göre dizer, sorunsuz gördüğüm en ucuz ilanla iletişime başlarım mesela.

Teşekkür ederim tavsiyeniz için.

Yeni konular

Geri
Yukarı