Masaüstü bilgisayar temizliği

Brave00

Centipat
Yer
Kırklareli/Babaeski
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Arkadaşlar, fotoğrafta gördüğünüz gibi sistemi temizledim ve kurutma makinesi ile tozlarını alıp bezle de sildim. Bir sorun oluşturur mu?

16108939327168244974884859456031.jpg

Ben diş fırçasıyla fircaladiktan sonra yıkıyorum sonrada kurutma makinesiyle kurutuyorum bu arada kasaniz çok dağınık yeni bir kasa alın ve kabloları kasanin arkasından dolandirin hava sirkülasyonu bozuyor nacizane fikrim.

Ben diş fırçasıyla fircaladiktan sonra yıkıyorum sonrada kurutma makinesiyle kurutuyorum bu arada kasaniz çok dağınık yeni bir kasa alın ve kabloları kasanin arkasından dolandirin hava sirkülasyonu bozuyor nacizane fikrim.

Teşekkürler yaza yeni PC toplayacağım şu an böyle dursa bir sorun olur mu performans açısından ısınma açısından kablolar.

Temizlik için sert fırça değil de geniş uçlu yağlı boya tuval fırçası kullanabilirsiniz. Ayrıca bezle toz almak pek mantıksız. Anakart üzerindeki minik elektrotlar bezinize takılıp hasar görebilir. Gördüğüm kadarıyla kasanızın için dağınık bir halde. Size tavsiyem tüm parçaları demonte edip ardından parçaları bir bir temizledikten sonra. Fazlalık kabloları kasanızın sol kapagının altına gizlemenizdir. Daha düzeli olacaktır bu sayede temizlemenizde kolaylaşacaktır. Temizliği 3 haftada bire indirgeyin. Mutlu günler dilerim.

Anakart ve ekran kartının tozlarını 10-15 TL'lik yumuşak bayan makyaj fırçasıyla temizleyebilirsiniz. Ben zarar vermemek için öyle yapıyorum ve işe yarıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı