Masaüstü bilgisayar vs laptop

HayyaR

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Bilgisayarımı düzeltip sıfırlayıp satıp laptop almayı düşünüyorum. Üniversiteye hazırlanıyorum fazla PC'ye giremiyorum. Evde PC'yle dolaşmak hafiften hoşuma gider. Oyun, websurf, tasarım, edit gibi işlerlede uğraşıyorum. Bir yandan kurduğum sistemide bozmak istemiyorum. Bir yandan da laptop istiyorum. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar. Bilgisayarımı düzeltip sıfırlayıp satıp laptop almayı düşünüyorum. Üniversiteye hazırlanıyorum fazla PC'ye giremiyorum. Evde PC'yle dolaşmak hafiften hoşuma gider. Oyun, websurf, tasarım, edit gibi işlerlede uğraşıyorum. Bir yandan kurduğum sistemide bozmak istemiyorum. Bir yandan da laptop istiyorum. Ne yapmalıyım?

Laptop çok işinize yarayacaktır.

Çok basit bir cevabı var: Taşıyacaksanız laptop, sabitse masaüstü. Ha ama konu üniversite olduğu için ben her türlü laptop öneririm, ne olacağı belli olmaz çünkü pek.

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisin yeri çok ayrı laptop yereye gidebilir ama masaüstü ağır işlemler için ideal.
Senin durumuna bakarsak laptop daha iyi 8.-12. intel bakabilirsin ve ya amd 3000-5000 bakabilirsin (aslında amd için 3. nesil 5. nesil diyesim var diyemiyorum yeni 3.nesil gibi)

Sadece laptop' ta ne marka tercih etmeliyim pcyle 4 yıl falan geçirdim 6000 gibi bir fiyata satıp ne alabilirim? 2. El laptoplar nasıl olur? Birde çok ısınıyor diyorlar ama soğutucumda var.

Sadece laptopta ne marka tercih etmeliyim pcyle 4 yıl falan geçirdim 6000 gibi bir fiyata satıp ne alabilirim? 2. El laptoplar nasıl olur? Bir de çok ısınıyor diyorlar ama soğutucumda var.

Üniversiteye gideceksen laptop mantıklı. 6.000 gibi bütçelere şu an düzgün bir laptop bulamazsın ikinci el mantıklı onda da i7-8.Nesil-1050 ekran kartı anca bulabilirsin ama bütçeni bir tık arttırıp indirim kovalarsan güzel bir makine düşürebilirsin. Geçen 10.000₺ ye satılan ASUS ROG STRIX (Ryzen 4800H-GTX 1650-8 GB RAM) 6.500₺ gibi güzel bir indirime girmişti.

Eğer evinde sabit dursun diyor isen kesinlikle kasa. Eğer yok ben bi şuradayım bi buradayım diyorsan laptop. Kasalı sabit yerler için çok daha iyi çünkü daha fazla alan var ve çok daha iyi soğutuyor. Ayrıca modifiye etme kısmı da daha geniş.

Yeni konular

Geri
Yukarı