Masaüstü bilgisayar vs laptop

Üniversiteye gideceksen laptop mantıklı. 6.000 gibi bütçelere şu an laptop bulamazsın ikinci el mantıklı onda da i7-8.Nesil-1050 ekran kartı anca bulabilirsin ama bütçeni bir tık arttırıp indirim kovalarsan güzel bir makine düşürebilirsin. Geçen 10.000₺ ye satılan ASUS ROG STRIX (Ryzen 4800H-GTX 1650-8 GB RAM) 6.500₺ gibi güzel bir indirime girmişti.
Takip edeceğim. Oyun hevesimin iyice suyunu çıkarfığık için fazla çok iyi bir sisteme ihtiyacım yok. Sadece arkadaşlar falan çağırınca gta 5, CS, veya coop oyunlar için ihtiyacım olur. Artı olarak iyi bir işlemci lazım tasarım ve edit için :D
Eğer evinde sabit dursun diyor isen kesinlikle kasa. Eğer yok ben bi şuradayım bi buradayım diyorsan laptop. Kasalı sabit yerler için çok daha iyi çünkü daha fazla alan var ve çok daha iyi soğutuyor. Ayrıca modifiye etme kısmı da daha geniş.
Şöyle söyleyeyim, kasamı aldım 4 yıl önce ve artık böyle kasadan hareket edememekten hep aynı yerde durmaktan baydım. Öğlenci oldupum için geceleri ve sabahları ders çalışıyorum ve sürekli odamda kalınca geriliyorum dikkatim dağılıyor. Telefondanda ders takibi yapmayı sevmediğim için öyle oluyor. İkinci olarak artık çok müthiş böyle herşeyi kaldıracak bir pc'ye ihtiyaö duymuyorum fazla. Şuan en gereksinimli oynayacapım oyun God Of War olur.

Sadece Laptop'ta ne marka tercih etmeliyim pcyle 4 yıl falan geçirdim 6000 gibi bir fiyata satıp ne alabilirim? 2. el laptoplar nasıl olur? Bir de çok ısınıyor diyorlar ama soğutucumda var.

Dostum, çok ağır işlemlerde tabii ki ısınır. Casper'ın hiçbir modelini önermem. Gerçi kış geliyor kombi yerine kullanabilirsiniz(!)

Yeni konular

Geri
Yukarı