Masaüstü bilgisayara 47.000 TL vermek mantıklı mı?

Makaleler
4
6 ay sonra 47k ya alabileceğini sanmıyorum sistemi uzun vadeli sistem belirleme bence paranı biriktirdikten sonra o günün fiyatlarıyla bilgisayar toplarsın yeniden. Ve tek yerden almak yerine her parçayı ucuz yerden alırsan daha ucuza gelir.

Neyi neyle yükselttin onu da belirtirsen değer alabilirsiniz, ve ya değmez diyip başka öneriler de yapabiliriz.

6 ay sonra 47k ya alabileceğini sanmıyorum sistemi uzun vadeli sistem belirleme bence paranı biriktirdikten sonra o günün fiyatlarıyla bilgisayar toplarsın yeniden. Ve tek yerden almak yerine her parçayı ucuz yerden alırsan daha ucuza gelir.
6 ay sonra 3060 ti toplarsa 47k ile o zaman ne olacak ?

Dostlar selam, oyun oynamak için alacağım, sitenin özelleştir bölümünden sistemi yükselttim biraz ve fiyat 42 oldu monitör klavye vb 47 oluyor. Doğum günüme kadar yani 6 ay kenara 8K biriktirip alacağım. Sizce oyun için 47k fazla mı?

Sistem: NOVA-12400F / INTEL i5-12400F / ASUS TUF GeForce RTX 3080 V2 OC 10GB / 16GB RAM / 1TB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

47 k verip yıllarca kullanılabilecek bir sistem ise olur. DLSS teknolojisi çok gelişti bakımları düzgün ve temiz kullanılırsa 15 yıla kadar sistem iş görür ama 47k çok fazla.

Bu tamamen kişiye göre değişen bir durum hocam. Kimi fazla bulur kimi normal bulur. Önemli olan sizi zorlamaması, zevk almanız ve kafanızda soru işareti bırakmaması. Her zaman düşündüğünüz sistemden 1 hafta önceden sistemi belirlemek en doğrusu bence. 6 ay çok uzun süre hem de fiyatların ne olacağı belli değil.

Neyi neyle yükselttin onu da belirtirsen değer alabilirsiniz, veya değmez deyip başka öneriler de yapabiliriz.

6 ay sonra 3060 Ti toplarsa 47k ile o zaman ne olacak?

Bilgisayarı para biriktirip 6 ay sonra alacağını söylüyor zaten o gün piyasa ne olursa onu almak zorunda kalacak şu anda bilgisayar özelliği belirlemek doğru değil.

Dostlar selam, oyun oynamak için alacağım, sitenin özelleştir bölümünden sistemi yükselttim biraz ve fiyat 42 oldu monitör klavye vb 47 oluyor. Doğum günüme kadar yani 6 ay kenara 8K biriktirip alacağım. Sizce oyun için 47k fazla mı?

Sistem: NOVA-12400F / INTEL i5-12400F / ASUS TUF GeForce RTX 3080 V2 OC 10GB / 16GB RAM / 1TB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

Yayıncı değilseniz gerek yok ki 47bin TL'nin altına da yayıncı sistemi kurulabilir bildiğim kadarıyla.

Sistemi sadece oyun amaçlı kullanacaksan gereği yok, zaten halihazırda asgari ücretle çalışıyorsun sanırım. 6 aylık maaşını bir bilgisayara yatırmak mantıklı geliyorsa alabilirsin. Sonuçta bu muhakemeyi yapacak kapasitedesindir diye düşünüyorum.

Evet asgari ücretle çalışıyorum. Beni Cyberpunk tarzı ve işlemci bazlı sistem arıyorum ama işin içinden de çıkamıyorum sistemlerden çok anlamıyorum uzun lafı kısası her oyunu güzel grafikte 60 FPS oynamak istiyorum://

Yeni konular

Geri
Yukarı