Masaüstü bilgisayara 47.000 TL vermek mantıklı mı?

Sistemin oyun için pek özelleştirmeye gerek yok. İyi bir işlemci. RAM 32 olabilir. Daha iyi bir anakart. Bu ASUS GT 301 kasaları ben sevmem ben. Biraz dar bir kasa. Özelleştirdiğinizde sisteme ne eklediniz. İyi bir işlemci iyi bir ekran kartı mevcut zaten.

Size kalmış bir durum ama özelleştirilmemiş hali de çok iyi bence o şekilde alırsanız da yıllarca götürür ama karar tabii ki sizin hocam.

Evet asgari ücretle çalışıyorum. Beni Cyberpunk tarzı ve işlemci bazlı sistem arıyorum ama işin içinden de çıkamıyorum sistemlerden çok anlamıyorum uzun lafı kısası her oyunu güzel grafikte 60 FPS oynamak istiyorum://

Bu attığın link sistem. Cyberpunk içinden geçer.:)

3080 sistem 42k etmez alacaksanız 7600x ve 4070ti falan var.Çok paranız varsa verilir ama zorlayarak çıkıyorsanız 45k verilmez pcye asla değecek bir şey vaad etmiyor.

Sistemin oyun için pek özelleştirmeye gerek yok. İyi bir işlemci. RAM 32 olabilir. Daha iyi bir anakart. Bu ASUS GT 301 kasaları ben sevmem ben. Biraz dar bir kasa. Özelleştirdiğinizde sisteme ne eklediniz. İyi bir işlemci iyi bir ekran kartı mevcut zaten.

İşlemciyi Intel Core i5-13400 4.6GHz yaptım yanında sıvı soğutucu aldım, Anakart ASUS ROG STRIX B760-G Gaming Wi-Fi D4 5333MHz (OC) DDR4 Soket 1700 M.2 HDMI DP mATX yaptım, SSD Samsung 990 Pro PCI-e NVMe 2.0 Okuma 7450 MB - Yazma 6900 MB 1TB M.2 yaptım, kasayı da ASUS TUF Gaming GT501 White Edition RGB Tempered Glass Mid Tower yaptım

Bu sistem daha iyi değil mi? 43-44K civarı toplam fiyatı.

Evet asgari ücretle çalışıyorum. Beni Cyberpunk tarzı ve işlemci bazlı sistem arıyorum ama işin içinden de çıkamıyorum sistemlerden çok anlamıyorum uzun lafı kısası her oyunu güzel grafikte 60 FPS oynamak istiyorum://

Dediğin oyunlar için 47K harcamaya gerek var mı, sistemden beklentin ve isteklerin aynı zamanda bu parayla yapabileceklerini hesaba katarsan aradığın sonuca ulaşırsın diye düşünüyorum. Sonuçta dediğin oyunlar için 3080 şart değil, ayrıca 1080p 60 FPS için 3060 Ti gibi bir babayiğit varken gereği var mı? Ha dersen ben 2-4K'da oyun oynamak istiyorum o zaman başka.

Dediğin oyunlar için 47K harcamaya gerek var mı, sistemden beklentin ve isteklerin aynı zamanda bu parayla yapabileceklerini hesaba katarsan aradığın sonuca ulaşırsın diye düşünüyorum. Sonuçta dediğin oyunlar için 3080 şart değil, ayrıca 1080p 60 FPS için 3060 Ti gibi bir babayiğit varken gereği var mı? Ha dersen ben 2-4K'da oyun oynamak istiyorum o zaman başka.

Hocam 1080p yeter bana yeter ki oyun akıcı olsun kasmasın.

O zaman o kadar uçmaya gerek yok. 12400F-3060/3060 Ti veya RX 6700-R5 5600 tarzı bir sistem rahatlıkla işini görecektir. Ki bu dediğim sistemler şuan 1080p için fazla bile. 1-2 sene sonra 1080p Ultra-High ayarlara düşersin.

Hocam peki bu işimi görür mü?

Yeni konular

Geri
Yukarı