Masaüstü bilgisayara AirPods Pro nasıl bağlanır?

Math1xs

Decapat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, önceden beri kullandığım bilgisayarıma Bluetooth ile AirPods bağlamakta sıkıntı yaşıyorum. Acaba nasıl kulaklık ile bağlantı kurup hem ses alıp hem de karşı tarafa sesimi verebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarlar kısmından Bluetooth diye arattığınızda, Bluetooth ayarları gelecek. Orada cihaz ekleme seçeneği var. AirPod’larınızı şarj kutusuna koyun ve kapağını açın. O seçeneğe tıklayın. Arkadaki düğmeye ışık beyaz olana kadar basılı tutun.

Ayarlar kısmından Bluetooth diye arattığınızda, Bluetooth ayarları gelecek. Orada cihaz ekleme seçeneği var. AirPod’larınızı şarj kutusuna koyun ve kapağını açın. O seçeneğe tıklayın. Arkadaki düğmeye ışık beyaz olana kadar basılı tutun.
Maalesef bilgisayarımda Bluetooth seçeneği yok.

Tavsiye ettiğiniz bir adaptör var mı çünkü piyasada aşırı derecede adaptör var ve fiyat farkları çok ,bu yüzden adaptör seçmek konusunda kararsız kaldım.
TP-Link UB500 önerecektim de stok kalmamış. Yine farklı sitelere bakarsınız.

Alternatif:

TP-Link UB500 önerecektim de stok kalmamış. Yine farklı sitelere bakarsınız.

Alternatif:
Hocam bir de Bluetooth ile kulaklığımı bilgisayara bağladığımız düşünelim ,bağladıktan sonra mikrofonu da kullanabilecek miyim yoksa sadece bana bilgisayar üzerindeki sesleri mi verecek. Yardımcı olursan çok sevinirim.

Hocam bir de Bluetooth ile kulaklığımı bilgisayara bağladığımız düşünelim ,bağladıktan sonra mikrofonu da kullanabilecek miyim yoksa sadece bana bilgisayar üzerindeki sesleri mi verecek. Yardımcı olursan çok sevinirim.

Mikrofonu kullanınca normalde duyulan sesleri çok bozuyor. Bende de AirPods 2. nesil vardı, mikrofonunu randımanlı kullanamadım.

Mesela CS:GO oynuyorsunuz diyelim, takımınızla da Discord'dan iletişim halindesiniz. DC'de mikrofonu kullanırken CS:GO'daki çevre sesleri kötü duyuluyor. Ya da müzik dinlerken arkadaşlarınızla konuşacaksınız diyelim, müzik sesleri kötü duyuluyor. Henüz kablolular kadar başarılı değiller bu konuda.

Mikrofonu kullanınca normalde duyulan sesleri çok bozuyor. Bende de AirPods 2. nesil vardı, mikrofonunu randımanlı kullanamadım.

Mesela CS:GO oynuyorsunuz diyelim, takımınızla da Discord'dan iletişim halindesiniz. DC'de mikrofonu kullanırken CS:GO'daki çevre sesleri kötü duyuluyor. Ya da müzik dinlerken arkadaşlarınızla konuşacaksınız diyelim, müzik sesleri kötü duyuluyor. Henüz kablolular kadar başarılı değiller bu konuda.
Bu dediğiniz olay sadece mikrofonu kullanınca mı oluyor yoksa her zaman mı ?

Bu dediğiniz olay sadece mikrofonu kullanınca mı oluyor yoksa her zaman mı ?
Windows 11'de bu olay değişmiş olabilir ama Windows 10'da zaten mikrofonu kullanabilmek için ses seçeneklerinden HandsFree'yi seçmek gerekiyor. O zaman da kalite bozuluyor. 21H2 güncellemesiyle AAC codec desteği gelince bu sorun ortadan kalkacak dendi, destek mestek geldiği yok. Windows 11'e kaydırılmış demişti buradan biri. Benim sistem de Windows 11'i desteklemiyor. AirPods'u sattım gitti en son.

Geri
Yukarı